HaberlerBalıkesir HaberleriTÜBİTAK Bilim şenlikleri başladı

TÜBİTAK Bilim şenlikleri başladı - Balıkesir Haberleri

Balıkesir'de TÜBİTAK ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 'Balıkesir'de Herkes İçin Bilim Var' projesinin sergisi açıldı.

TÜBİTAK Bilim şenlikleri başladı

TÜBİTAK ve Milli Eğitim işbirliği ile Şehit Prof. Dr. İlhan VARANK Bilim ve Sanat Merkezinde düzenlenen 'Balıkesir'de Herkes İçin Bilim Var!' projesinin açılış töreninde idareci, öğretmen ve öğrenciler bir araya geldi.
'Balıkesir'de Herkes İçin Bilim Var!' projesi katılımcıların bilimin keyifli yönünü yaşayarak keşfetmeleri, her yerde bilim yapılabileceğini fark etmeleri, bilimsel ve teknolojik bir bakış açısıyla gündelik yaşamda karşılaştıkları olayları sorgulamaları ve farklı açılardan bakabilmelerini sağlamayı hedef edinen 'Balıkesir'de Herkes İçin Bilim Var!' Projesi; halka açık olarak gerçekleştirilecek matematik, fizik, kimya, biyoloji, drama, genetik, ekoloji, robotik, mimarlık-mühendislik, sosyal bilimler, sanat, tasarı, astronomi ve STEM gibi farklı alanlardan etkinliklerden oluştu.
Şenlik kapsamında gözlem, atölye çalışmaları, oyunlar, drama, tiyatro ve sahne şovları, sergiler, söyleşi ve seminerler, grup çalışmaları, deneysel çalışmalar, etkileşimli uygulamalar ve yarışmalarla desteklenen 193 etkinlikte 80 kişilik proje ekibinin görev alacağı, 26 farklı kurumdan konuşmacı, atölye lideri, rehberler ve çok sayıda öğrencinin katılımları ile protokol üyeleri tarafından atölye çalışmaları ve stantların ziyaret edilmesi ile sona erdi.
Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış törenine Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı, Balıkesir Üniversitesi TÜBİTAK 4006-Temsilcisi Prof. Dr. Fatih Satıl, öğretim üyeleri, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

SIRADAKİ HABER
}