HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da şikayetçi girdiği karakoldan şüpheli olarak çıktı

Samsun'da şikayetçi girdiği karakoldan şüpheli olarak çıktı - Samsun Haberleri

Samsun'da 'altınlarım çalındı' deyip sokak ortasında bayılan altın eksperi, şikayetçi olarak gittiği karakoldan hırsızlık şüphelisi olarak çıktı.

Samsun'da şikayetçi girdiği karakoldan şüpheli olarak çıktı

Çalıştığı firma için yüklü miktarda altın alıp, kaçırması için arkadaşına veren altın eksperi, 'altınlarım çalındı' deyip bayılma numarası yapsada, polisin dikkatinden kaçamadı.

BAYILMA NUMARASI

Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinden 1 kilogram 200 gram eritilecek altın alan A.T., Kale Mahallesi'nde bir otelin önünde bayılma numarası yaptı. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırılan A.T., ardından polis ekiplerine verdiği ifadesinde yüklü miktarda altınının çalındığını söyledi.

POLİSİN DİKKATİ

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, A.T.'nin ifadelerinden şüphelenince olayı detaylı şekilde araştırmaya başladı. Yapılan çalışma sonucu A.T.'nin özel bir firmada altın eksperi olarak çalıştığı ve bağlantılı olduğu T.D.'ye altınları vererek İstanbul'a götürmesini söylediği orataya çıktı. Suçunu itiraf eden A.T., şikayetçi olarak girdiği karakoldan şüpheli olarak çıkarılarak adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen altın eksperi ile arkadaşı, çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Hırsızlığa konu olan yüklü miktarda altın ise sahibine teslim edilmek üzere el konuldu.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}