HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor Avrupa'ya açılıyor

Samsunspor Avrupa'ya açılıyor - Samsunspor Haberleri

Yılport Samsunspor'da kurulan ve 7 kişiden oluşan scout ekibi Türkiye'de birçok maç izlediği gibi, şimdi ise Avrupa'ya açılarak kulübün gurbetçi ve yabancı oyuncu portföyünü oluşturacak

Samsunspor Avrupa'ya açılıyor

MAÇLAR İZLENİYOR

Yılport Samsunspor'da Emin Kar, Tarık Darende, Celil Sağır, Adnan Güngör, Mehmet Nas, Sinan Ertan ve Hüseyin Çayır'dan kurulan scout ekibi, bu zamana kadar Türkiye'de birçok maç izleyerek oyuncu portföyünü çıkarmaya başladı. Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig'den maçlar izleyen ekip, bu zamana kadar bazı isimleri de belirledi. Bu isimler bir anlamda  Samsunspor'un geleceğini şekillendirecek.

SIRADA AVRUPA VAR

Scout ekibi ile ilgili en büyük proje ise yurt dışı planı. Ekipteki bazı üyelerin Başkan İsmail Uyanık'ın yurt dışı kaynaklarıyla da irtibata geçerek Portekiz, Almanya, Belçika ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde de genç yerli ve yabancı oyuncuları izleyeceği öğrenildi. Yurt dışı planıyla ilgili çalışmaların şu anda proje aşamasında olduğu ülkeler ve izlenecek oyuncular belirlendiğinde harekete geçileceği ifade edildi.

Selçuk KAYA 





SIRADAKİ HABER
}