Haberlerİlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Doğaya saygı duyuyoruz'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Doğaya saygı duyuyoruz'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, hayata geçirdikleri projelerle doğaya ve yeşile sahip çıktıklarını belirterek, 'Yaptığımız her projede önceliğimiz doğanın korunması' dedirterek, 'Yaptığımız her projede önceliğimiz tabiatın korunması' dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Doğaya saygı duyuyoruz'

İlkadım Belediyesinin doğaya ve yeşile sahip çıkan projeleri beğeni topluyor. En güzel örneklerden biri haline gelen Mamur Dağı Mesire alanı yaz boyunca vatandaşların doğal hayatla buluşma alanları haline geldi ve ekstrem sporların da merkezi oldu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından düzenlenen, dağlık ve yeşil arazinin çoğunlukta olduğu, içinde yaylaların, derelerin ve doğal bitki örtüsünün bulunduğu tipik bir dağ yerleşkesi olan Mahmur Dağı Mesire Alanı vatandaşların aileleri ile birlikte huzur içerisinde zaman geçirmelerine imkan tanıyor. Ayrıca doğanın doğal dokusuna hiçbir zarar verilmeden planlanarak yeniden düzenlenen mesire alanı çocukların da doğayla tanışmalarına vesile oluyor.

EN BÜYÜK ÖNCELİK

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, doğaya ve yeşile sahip çıktığını ifade ederek, “Beton yapıların hızla çevreyi sardığı günümüzde doğayı ve yeşili koruyarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmak en büyük önceliklerimizden biridir. Bu düşüncelerle park ve bahçelerimizde gerçekleştirdiğimiz yeşillendirme çalışmalarımızın yanı sıra mamur Dağı Mesire alanımızla da vatandaşlarımızı doğayla ve yeşilin binlerce tonuyla buluşturuyoruz. Her yıl vatandaşlarımızla Mamur Dağı Şenliklerinde bir araya geliyoruz ve doğanın güzelliğini birlikte yaşıyoruz. Bunun yanı sıra doğa sporları ve ekstrem sporlar için de eşsiz bir alan haline gelen alanımız, spor severleri yaz-kış ağırlamaya devam ediyor. Gelecek nesillere olan sorumluluğumuz ışığında tüm projelerimizde doğaya olan saygımızı yitirmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}