HaberlerBütün ürünü piyasaya sürmeyin

Bütün ürünü piyasaya sürmeyin

Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Bafra ovasında 2018 yılında 130 bin dönüm alanda çeltik ekimi gerçekleştirildiğini belirterek, 'Alımlarda art niyet yok, ürünün hepsini birden bire piyasa sürmeyin' dedi

Bütün ürünü piyasaya sürmeyin

Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve çiftçilerin katılımıyla 2018 ürünü çeltik hasadını törenle başlattıklarını belirtti. Dönüm başına 750-800 kilo verim aldıklarının, bunun da mükemmel olduğunu ifade eden Tosuner, Bafra ovasında kaliteli çeltik üretildiğini dile getirdi.

SABIRLI OLUN UYARISI

Çiftçilere seslenen ve ‘Biraz sabırlı olun’ uyarısında bulunan Başkan Tosuner, “Çeltik alımında 50 olan çarpanın 48 düşürülmesinin arz ve talepten kaynaklandığını bir kez daha gördük. Çiftçilerimize sesleniyorum: Ellerinizdeki ürünün hepsini birden bire piyasa sürmeyin, karamsar olmayın, malınızı kurutun ve deponuza koyun. Bu sıkıntılar çok kısa sürede giderilecek. Bu sıkıntılı ortamı fırsata çevirebilecek, tanımadığınız hiçbir firmaya ürününüzü vermeyin. Bafra Ziraat Odası olarak ovada devam eden çeltik hasadını yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}