HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'un altyapısına yabancı antrenör

Samsunspor'un altyapısına yabancı antrenör - Samsunspor Haberleri

Altyapıya büyük önem veren ve uzun vadeli bir projeye başlayacak olan Samsunspor'un geleceğini Avrupa'dan gelecek antrenöre emanet edeceği öğrenildi

Samsunspor'un altyapısına yabancı antrenör

TESİS KURULACAK

Yılport Samsunspor'da büyük önem taşıyan ve titizlikle hazırlanan altyapı projesinin detayları yavaş yavaş netleşmeye başladı. Altyapı konusunda tesisleşme ve eğitim ön planda tutulurken, yapılacak tesisler konusunda yer belirleme çalışmaları sürüyor. Şu anda Nuri Asan, Ali Alanyurt ve Haluk Ulusoy Tesisleri'ni kullanan Samsunspor altyapısı için Canik, Tekkeköy, Atakum ve bazı ilçelerde daha tesis kurulmasının planlandığı ifade edildi.

A TAKIMA GEÇİŞ

Altyapıyla ilgili en önemli adımın ise yabancı antrenör olacağı öğrenildi. Bu konuda Başkan İsmail Uyanık'ın yurt dışı kaynaklarıyla görüştüğü ve bazı isimler belirlendiği ifade edildi. 3 vey 4 yabancı antrenörü en kısa zamanda Samsun'a geleceği ve göreve başlayacağı belirtildi. Altyapıdan yetişen yetenekli oyuncuların A Takım'a kazandırılmasıyla ilgilenecek bu antrenörlerle birlikte A Takım kadrosunda daha fazla Samsunlu oyuncu olması planlanıyor.

Selçuk KAYA

SIRADAKİ HABER
}