HaberlerCHP'li Hancıoğlu'dan çağrı: Bu Meclis'in boyun borcu

CHP'li Hancıoğlu'dan çağrı: Bu Meclis'in boyun borcu

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, başta iktidar partisi olmak üzere Meclis'te grubu bulunan diğer partilere seslenerek,'Seçim zamanı verilen sözleri tutmak, sosyal adaleti sağlamak zorundayız. Emeklilikte yaş sorununu çözmek bu Meclis'in boyun borcudur' dedi

CHP'li Hancıoğlu'dan çağrı: Bu Meclis'in boyun borcu

 

Yaş engeline takıldıkları için emekli olamayanların gözü kulağı, Meclis’ten gelecek haberde. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözmek üzere hazırlanan tekliflerin yasalaştırılması için Meclis’teki ilgili komisyonu olağanüstü toplantıya çağırdı. Konuyla ilgili açıklama yapan TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nun CHP’li üyesi Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, yaş yüzünden emekli olamayanların mağduriyetinin her geçen gün daha da büyüdüğünü ifade etti.

ÜÇ VEKİLLE BU SORUN ÇÖZÜLÜR!

Komisyonun, toplam üye sayısının 3’te birinin çağrısıyla olağanüstü toplantı yapabildiğini anımsatan Hancıoğlu, “9 üyeye ihtiyaç var. Benimle birlikte 6’sı CHP’li üyeler. Biz hazırız. 3 üye daha bu çağrıya eşlik ederse komisyonumuz toplanır, bu düzenlemeyi Genel Kurul’a indirir ve yasalaştırırız. Seçim öncesi bu konuda sözler verildi. Muhalefet partilerinin hepsinin hali hazırda kanun teklifleri var. Sözler tutularsa, yaşa takılanlar emekli olabilecekler. Biz sözümüzün arkasındayız” diye konuştu.

VİCDANINIZIN SESİNE KULAK VERİN

CHP’li Hancıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Seçim döneminde de seçim bittikten sonra da vatandaşlarımızdan gelen şikayetlerin başında emeklilikte yaşa takılanların mağduriyeti yer alıyor. Eminim, iktidar partisine mensup milletvekilleri ve diğer partilerin milletvekilleri de en çok bu konudaki taleplerle karşı karşıyadır. Onların tek yapması gereken vicdanlarının sesini dinlemek. Seçim zamanı verilen sözleri tutmak, sosyal adaleti sağlamak zorundayız. Emeklilikte yaş sorununu çözmek bu Meclis’in boyun borcudur. Hiç zaman kaybetmeden, partiler üstü bir siyaset anlayışında birleşmemiz gerekiyor.”

SIRADAKİ HABER
}