Haberlerİlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Bizim için iftihar kaynağı'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Bizim için iftihar kaynağı'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Emsalsiz Çanakkale Zaferimizi hafızalarımızda, gönlümüzde daima canlı tutmak bizler için kutsal bir görev ve bir borç olduğu kadar geleceğimiz için de bir iftihar ve ilham kaynağı' dedi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Bizim için iftihar kaynağı'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından gerçekleştirilen Çanakkale Şehitlikleri ziyaretleri sürüyor. Her bir karış toprağında onlarca ayrı kahramanlık hikâyesini saklayan topraklar, İlkadımlıları etkilemeye devam ediyor. Özellikle Seyit Onbaşı’nın hikayesini hayranlık ve minnetle dinleyen İlkadımlılar, şehitlikleri görme imkanı buldukları için son derece mutlu olduklarını belirtirken, gururu ve hüznü bir arada yaşıyor.

BAŞKAN TOK’A TEŞEKKÜR

1909 yılında Osmanlı Ordusu'na katılarak Balkan Savaşı'nda yer alan ve 215 kilogram ağırlığındaki top mermilerini “Önce Allah’ın sonra arkadaşım Ali’nin yardımıyla kaldırdım” diyen Seyit Onbaşı’nın hikayesini rehberlerden dinleyen İlkadımlılar, göz yaşlarını tutamadıklarını belirtirken bu imkanı sağlayan Başkan Tok’a teşekkür etti.

TÜRK’ÜN ŞANLI ESERİ

İman ve vatan sevgisi ile kazanılan bir savaşın ardından gün yüzüne çıkmış onlarca kahramanlık hikayesi 103 yıl sonra bile bir millete ışık tutmaya devam ediyor. Çanakkale’de yaşanmış gerçek hikayelerin yerinde öğrenilmesinin büyük bir önem taşıdığını belirten Başkan Tok, “Türk’ün şanlı eseri, kahramanlık anıtıdır Çanakkale Zaferi. Vatandaşlarımızın bu zaferin gerçek hikayelerini yerinde görmelerini ve yaşananları rehberlerden dinleme imkanını bulmalarını sağlamak büyük bir öneme sahip. Bu toprakların Seyit Onbaşılarla kazanıldığını biliyoruz ve unutmamak, unutturmamak için nesillerce anlatmalıyız. Böyle manevi ve gurur verici bir etkinliği gerçekleştirebilme şansı bulmaktan dolayı onur, gurur ve mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}