HaberlerSamsun HaberleriVicdanları yaralamayın

Vicdanları yaralamayın - Samsun Haberleri

ADD Samsun Şubesi Dr. Işık Özkefeli, 'Cumhuriyetin kurucu kadrolarına saygısızlık etmeyin, vicdanları yaralamayın, tarihi çarpıtmayın' dedi

Vicdanları yaralamayın

ADD Samsun Şubesi Dr. Işık Özkefeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsmet İnönü ile ilgili yaptığı konuşmasını kınadığını belirtti. Bu tür saldırıların yeni olmadığını kaydeden Özkefeli, büyük komutan ve devlet adamı İsmet İnönü’nün kahramanlıklarının tarihe altın harflerle geçtiğini vurguladı.

TARİH AFFETMEYECEK

Başkan Özkefeli, “İktidarda muktedirken, çok partili siyasi yaşama geçerek; ülkeye demokrasiyi, özgürlükleri ve çoğulcu parlamenter sistemi getiren, ‘İktidarı ve yönetimi sorunsuz ve kansız devrediyorum. Bundan daha büyük mutluluk olabilir mi?’ diyen bu büyük kişiliğe yönelik talihsiz sözleri tarih hiç bir zaman affetmeyecek. ‘Keşke Yunan kazansaydı. En azından hilafet kalırdı’ diyen fesli meczupların ve onlara saygıda kusur etmeyenlerin, Cumhuriyet kadrolarını layıkıyla değerlendirebileceğine zaten inanmıyoruz. Siyasi erki elinde bulunduranlara diyoruz ki, Cumhuriyetin kurucu kadrolarına saygısızlık etmeyin, vicdanları yaralamayın, tarihi çarpıtmayın. Atatürk'e ve Cumhuriyete doğrudan yapamadığınız saldırıları, Atatürk'ün en yakın silah arkadaşları üzerinden gerçekleştirmeye uğraşmayın” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}