HaberlerKanlı Nigar yeniden sahnede

Kanlı Nigar yeniden sahnede

Samsun Devlet Opera ve Balesinin, 2017-2018 sanat sezonunun son prömiyer eseri 'Kanlı Nigar' yeniden seyircisiyle buluşuyor

Kanlı Nigar yeniden sahnede

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nden (SAMDOB) geçtiğimiz sezon sahneye koyulan, bizden hikayelerin yer aldığı “Kanlı Nigar” müzikali, 13 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 20:00’de Samsunlu sanat severler için sahnelenecek. İzleyicisinden büyük beğeni toplayan eserin bestesi Cem İdiz, rejisörlüğü Haldun Özörten’e ait. Müzikal İzmir ve Ankara operalarından sonra Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde tekrar sahneye koyuluyor.

BİLETLER SATIŞTA

Karagöz Hacivat gölge oyunu olan “Kanlı Nigar”, Özlem Belkıs’ın düzenlemesiyle, kendi ayakları üstünde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altına toplayan, kızıyla beraber fal bakıp ve bohça açarak geçimini sağlayan bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Hikaye 1900’lerin İstanbul’unda geçiyor. Besleme olarak yetiştiği evden küçük yaşta kaçan Nigar yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, bahtsız besleme Nefaset ve dilsiz Ülfet ile beraber eski mahallesine döner. Mahallelerine yeni gelen kadınları merak eden ahali, gece vakti Nigar’ın evini rahatsız etmeye başlar ve olaylar böyle gelişir. Tek başlarına bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini herkese ispatlayan kadınlar bu yönleriyle, günümüz kadınlarına ilham oluyor. 13 Ekim 2018 Cumartesi 20.00’ da Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleşecek olan “Kanlı Nigar” müzikalinin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa açıldı. SAMDOB gişe hafta içi 10:00-18:00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20:00’a kadar açık.

SIRADAKİ HABER
}