HaberlerTIR'ın patlayan körüğü tamircinin yüzünü parçaladı

TIR'ın patlayan körüğü tamircinin yüzünü parçaladı

Ankara'da TIR'ın arızalanan fren körüğü, usta tamir etmeye çalıştığı sırada patladı. Patlamayla birlikte yerinden fırlayan körükteki yay tamircinin yüzünden yaralanmasına ve bazı dişlerinin kırılmasına sebep oldu.

TIR'ın patlayan körüğü tamircinin yüzünü parçaladı

Olay, saat 11.00 sıralarında  Ankara Yenimahalle ilçesindeki Ostim Organize Sanayi Bölgesi'nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre,  fren körüğü arızalanan 06 DS 0275 plakalı  TIR'ın sahibi, aracını 1182. Sokak'taki bir tamirciye çekti.

Tamircide usta olarak çalışan Irak uyruklu  Akıl Adnan Mahmood (28), arızanın giderilmesi için TIR'ın altında çalışmaya başladı. Mahmood'un çalıştığı sırada fren körüğü bilinmeyen bir nedenle şiddetli bir sesle patladı.  Patlamayla birlikte yerinden fırlayan körükteki yay, Mahmood'un yüzüne çarptı. Feci iş kazasında yüzünden yaralanan Mahmood'un bazı dişleri kırıldı.

 

İLK MÜDAHALE OLAY YERİNDE YAPILDI

Patlama sesiyle iş yerlerinden dışarıya çıkan işçiler, kanlar içinde yerde yatan Mahmood'u görünce 112 Acil Servis'i aradı. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı işçiye ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Mahmood, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Yenimahalle Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Bir esnaf, "Bir patlama oldu, dışarıya çıktık, çocuğun yüzünde kan gördük. Herhalde çalışırken yay patlamış. Hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdik. Dişleri kırılmıştı" diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}