HaberlerSamsun Baro'su 3. kez Gürbüz'e emanet

Samsun Baro'su 3. kez Gürbüz'e emanet

Samsun Barosu seçimlerinde Av. Kerami Gürbüz 3. kez başkan seçildi.

Samsun Baro'su 3. kez Gürbüz'e emanet

 Samsun’da avukatlar sandık başına giderek  Samsun Barosu başkanını seçti. Samsun Adliye Sarayı İsa Fidan Toplantı Salonu’nda yapılan seçimlerde iki dönemdir Baro Başkanlığı yapan Av.  Kerami Gürbüz ve ilk kez aday olan Av. Yaşar Öztürk, yarıştı.


Yeterli çoğunluğun sağlanamaması gerekçe gösterilerek geçen hafta sonu ertelenen Samsun Barosu Olağan Genel Kurulu dün Samsun Adliye Sarayı İsa Fidan Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Oy kullanma işlemi ise 17.00'a kadar sürdü. Seçimlerde barota kayıtlı bin 69 avukattan, 758 avukat oy kullandı.

Açılan sandıklar sonucu Av. Kerami Gürbüz 518 oy alırken, Av. Yaşar Öztürk 196 oy aldı. 44 oysa geçersiz sayıldı. Seçim sonuçlarına göre Samsun Baro Başkanı 3. kez Av. Kerami Gürbüz oldu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen Gürbüz, "Yasa gereği iki yılda bir gerçekleştirme zorunluluğunda olduğumuz Samsun Barosu Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Genel kurul sonucunda baro üyesi avukatlarımız 3. kez Baro Başkanı görevini bize tevdi etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Seçime başkan adayı olarak katılan değerleri üstadım Yaşar Öztürk beye böyle bir demokratik yarış içerisine girerek baromuzun çalışmalarına sağladığı katkı nedeniyle teşekkür ediyorum. Son 4 yılda çalıştığımız gibi aynı heyecanla, şevkle ve meslektaşlarımızın problemlerini çözmeye yönelik çalışma ve faaliyetlerimize devam edeceğiz. Seçimlerin Samsun Barosu için, Samsun için, yargımız için ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Destek veren ve vermeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.SIRADAKİ HABER
}