HaberlerSamsun HaberleriSamsun plakalı yolcu otobüsü devrildi: 7 ölü, 24 yaralı

Samsun plakalı yolcu otobüsü devrildi: 7 ölü, 24 yaralı - Samsun Haberleri

Samsun plakalı yolcu otobüsünün Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 7 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi ise yaralandı.

Samsun plakalı yolcu otobüsü devrildi: 7 ölü, 24 yaralı

Samsun plakalı Çetiner Ç.'nin (34) kullandığı 55 JA 466 plakalı yolcu otobüsü, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi Mehmet Bet Mahallesi mevkiinde yoldan çıkarak devrildi. Kazada 7 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, 24 kişi de yaralandı. Kaza sonrası kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılar, gözlerini hastanede açtıklarını söyledi.

 

HERKES SAVRULDU

KSÜ Tıp Fakültesinde tedavisi süren ve Çorum’dan Şanlıurfa’ya gitmek için otobüse binen yaralılardan Mustafa Koca, “Ben uyku sersemiyken bir ses duydum. Fren sesi ile birlikte otobüsün sürüklendiğini duydum. Herkes sağ sola savruldu. Arkada bulunan çocukları çıkarmaya çalıştık. O sırada sağlık görevlileri geldi” dedi. 

İNSANLAR BAĞRIŞIYORDU

Samsun’dan Kahramanmaraş’a gitmek için otobüste bulunan yaralılardan Tunahan Yüksel ise “Gece saat 03.00 sıralarındaydı. Uyku halinde idik. Araç Göksun’a gelirken birden sağ sola savrulmaya başladı. Sonra sol tarafının üzerine devrildi, sürüklenmeye başladı. Kendime geldim başımdan yaralandığımı fark ettim. Amcamın oğlu acil çıkıştan çıktı. Ben yaralı olduğum için çıkamadım. İnsanlar bağrışıyordu her taraf yaralı. Sonra sağlık ekipleri tarafından çıkarıldık ve hastaneye sevk ettiler” dedi.

Yaralıların son durumu hakkında bilgi veren KSÜ Tıp Fakültesi Başhekim Doç. Dr. Ökkeş Bilal ise “Şu an için hastanemize gelen 6 yaralımız var. Yaralılarımızdan hayati tehlikesi olan şimdilik yok. Üç hastamızı yatırdık, bir kişi taburcu edildi. Diğer hastalarımız da acilde gözlem altında. En kısa sürede gerekli işlemleri yapıp, gerekirse taburcu gerekirse tedavi için bekleteceğiz” dedi. 

ÖLENLER ARASINDA ASKER DE VAR

Otobüs kazasında hayatını kaybedenlerin arasında Kilis'te vatani görevini yapan 25 yaşındaki Samsunlu Doğancan Türk'ünde olduğu öğrenildi.

Kaza yapan Samsun plakalı aracın şoförü gözaltında

SIRADAKİ HABER
}