HaberlerDüzeltme ve özür

Düzeltme ve özür

Bugünkü gazetemizde yayımlanan 'Sahipleri Hapiste Malları İade' başlıklık haberiyle ilgili Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara'dan düzeltme ve özür yazısı.

Düzeltme ve özür

Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, yaptığı yazılı açıklamada, ''Bugünkü gazetemizde tamamen benden kaynaklanan bir hata işlenmiştir. Doğru haber eklenen yanlış bilgiyle ne yazık ki lekelenmiştir. “Sahipleri Hapiste Malları İade” haberinin mal iadesiyle ilgili bölümü doğru, sahiplerinin hapiste olduğu bilgisi yanlıştır.

Söz konusu firmaların sahipleri “iltisak” iddiasıyla ceza almışlardır ama şu anda mahpus değillerdir. Mahkûm ile mahpus arasındaki anlam kayması tamamen benden kaynaklanmıştır. Hiçbir muhabirin ve yazı işlerinden kimsenin bu yanlışta en ufak bir rolü ve dolaysıyla vebali yoktur. Haber benim kalemimden çıkmıştır. Tüm sorumluluk bana aittir. Özür dilemek de bana düşer.

Bu vesileyle öncelikle Sayın Hüseyin Tozlu, Sayın Tayfur Yeşildağ ve Ahmet Çakır Beylerden ve siz değerli okuyucularımdan özür diliyorum.'' ifadelerini kullandı. 

SIRADAKİ HABER
}