HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da kadın girişimcinin büyük başarısı

Samsun'da kadın girişimcinin büyük başarısı - Samsun Haberleri

Samsun'un Kavak ilçesindeki kadın girişimci, KOSGEB desteği ile girdiği iş hayatında büyük başarılara imza atıyor

Samsun'da kadın girişimcinin büyük başarısı

KOSGEB'den aldığı hibe kredi ile ticarete atılan kadın girişimci Esra Cüre, girdiği sektörde sürekli hedef büyütüyor. Kavak’ın Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde açtığı Akkaya Yufka adlı işyerinde üretimi yaptığı ürünler ile Kavak dışında bölgeye hitap etmeye başladı.

ÜRÜN ÇEŞİDİ ARTIYOR

KOSGEB desteği ile iş hayatına atıldığını ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışması ile kısa sürede ilçede kendisine iyi bir yer edindiğini söyleyen kadın girişimci Esra Cüre, yaklaşık bir yıl önce girdiği sektörde ürün çeşitlerini artırarak yoluna devam ettiğini söyledi. Hizmet verdiği işyerinde, iki personeli ile hijyen koşullarına uyarak yaptığı makarna, halışka, börek kadayıf, mantı, gözleme katmer ve tiritlik yufka gibi ürünlerle pazarda sürekli büyüdüğünü belirten Cüre, şöyle konuştu:

HİJYEN BENİM İÇİN ÖNEMLİ

"Aile bütçeme katkı vermek amacıyla yaklaşık bir yıl önce KOSGEB'e başvurarak hibe kredi talebinde bulundum. Bu isteğimin de karşılanması ile Kavak’ta açtığım işyerimde hem istihdam sağlıyorum hem de kendi ölçeğimde ilçemin ekonomisine katkı sağlıyorum. Tüm hijyen koşullarına uyarak yaptığımız ürünler müşterilerimiz tarafından çok beğeniliyor. Özellikle de kış aylarında bölgenin en önemli yemeği olan kaz tiridi için yaptığımız özel yufkalar büyük ilgi görüyor. İçinde bulunduğum sektörde tüm hedefim kalitemizi ve pazarımızı sürekli büyüterek daha fazla insana istihdam sağlamak."

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}