HaberlerSamsun HaberleriSamsunlu GÜRMED Antepli firmanın oldu

Samsunlu GÜRMED Antepli firmanın oldu - Samsun Haberleri

Satış ihalesi dün gerçekleştirilen GÜRMED'in yeni sahibi, Türkiye'de ve yurtdışında önemli sağlık yatırımlarına imza atan Gaziantepli firma Kayı Medikal oldu

Samsunlu GÜRMED Antepli firmanın oldu

Samsun'un önemli sağlık kuruluşlarından biri olan ve Kaynak Holding bünyesinde faaliyet gösterirken FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle 17-25 Aralık operasyonun ardından TMSF'ye devredilen GÜRMED'in satış ihalesi dün yapıldı. İstanbul'da yapılan ihaleye çok sayıda firma katılırken, ihaleye katılma yeterliliği alan 3 firma arasında en yüksek teklifi veren Gaziantep firması Kayı Medikal, GÜRMED'in yeni sahibi oldu.

16 MİLYON 800 BİN TL

Kapalı teklif, açık artırma yöntemi ile satışa ihalesi gerçekleşen GÜRMED için Kayı Medikal'in yanı sıra Gazi Kimya ve Pakistanlı bir firma yarıştı. 16 milyon 800 bin TL'lik teklif veren Kayı Medikal, GÜRMED'i satın almaya hak kazandı. Kayı Holding bünyesinde 2011 yılında faaliyetlerine başlayan Kayı Medikal, Gaziantep'te Türkiye'nin 4. büyük sağlık kampüsü olma özelliğini taşıyan Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü projesini hayata geçirdi. Türkmenistan, Rusya ve Cezayir'de de yatırımları bulunan Kayı Medikal, 2014 yılında radyoloji görüntüleme, radyoterapi tedavisi, sterilizasyon ve fizyoterapi rehabilitasyon işlerine girerek Türkiye'nin farklı illerdeki 29 hastanede ekipman ve servis sağlayıcı olarak faaliyet gösteriyor. Bundan sonraki süreçte TMSF'nin ihalenin sonucunu onaylaması bekleniyor.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}