HaberlerTürkiye'de bir ilk...Engelli maratonu geliyor

Türkiye'de bir ilk...Engelli maratonu geliyor

SODER Başkanı Ayça Nedret Yüceer ve yönetim kurulu üyeleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette ilk kez düzenlenmesi planlanan 'Engelli Maratonu' için istişare yapıldı

Türkiye'de bir ilk...Engelli maratonu geliyor

Samsun Otizmli Çocuklar Derneği Başkanı Ayça Nedret Yüceer ve yönetim kurulu üyeleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz‘ı makamında ziyaret etti.

Başkan Ayça Nedret Yüceer ve yönetim kurulu üyeleri Samsun'da ‘Engelsiz Yaşam Kompleksi' yapılması için farkındalık yaratmak amacıyla Engelliler il Spor Merkezleri birimi ile birlikte Türkiye'de ilk kez düzenlenmesi planlanan 'Engelli Maratonu' için istişare yapıldı. Müdür Karayılmaz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak projelere destek sözü verdi. Proje ile birlikte engelli ve engelsiz çocuklar maratonda koşacaklar. SODER Başkanı Nedret Yüceer, ziyarette Müdür Karayılmaz'a Engelliler il Spor Merkezleri ile birlikte yürütülen 'Beni Fark Et ve Fark Yarat' projesinde de okula gitmeyen çocukların spor yaptırıldığı projenin hızla devam ettiğini belirtti.

Mustafa CİVELEK

SIRADAKİ HABER
}