Haberler'Afrika'yı uçuracak' projeye Türk imzası

'Afrika'yı uçuracak' projeye Türk imzası

Türk şirketi Summa, Afrika'nın en büyüklerinden olacak Sudan'ın başkenti Hartum'daki havalimanının temelini atmak için gün sayıyor

'Afrika'yı uçuracak' projeye Türk imzası

Türk şirketi Summa, Afrika'nın en büyüklerinden olacak Sudan'ın başkenti Hartum'daki havalimanının temelini atmak için gün sayıyor.

Gelecek yılın ilk çeyreğinde yapımına başlanacak ve toplam yatırım tutarı 1 milyar 150 milyon doları bulacak havalimanı, Sudan'ın yanı sıra Afrika'daki uçuş trafiğinde en önemli noktalardan biri olacak. Türk müteahhitleri son yıllarda Afrika'da hayata geçirdikleri projelerle adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Kıtada demiryolu, otoyol, liman, köprü, tünel gibi müteahhitlik işleri devam ederken, Türk müteahhitlik şirketi Summa'nın Sudan'da yapacağı havalimanı projesi de dikkati çekiyor.
Sudan'ın başkenti Hartum'da inşa edilecek yeni havalimanının ihalesini kazanan ve mart ayında Sudan hükümetiyle sözleşme imzalayan Türk şirketi, çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Summa, Afrika'nın en büyüklerinden olacak havalimanının temelini atmak için gün sayıyor. summa  afrika


SIRADAKİ HABER
}