HaberlerBorsadan tam destek

Borsadan tam destek

Samsun Ticaret Borsası, 'Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı' çerçevesinde en az yüzde 10 indirim kampanyasına tam destek verdiğini açıkladı

Borsadan tam destek

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır “Enflasyonla Mücadele Programı" çerçevesinde TOBB’un 365 oda ve borsa ile birlikte başlattığı en az yüzde 10’luk indirim kampanyasına üyelerin tam destek verdiğini ifade etti.
Çakır, "Borsamız, ülkemiz menfaatine olan her meselede olduğu gibi bu kampanyada da kayıtsız kalmamıştır. Üyelerimiz kendi iştigal alanları ile ilgili ürünlerde en az yüzde 10 indirime gitmektedir. Kampanyaya katılım büyüyerek devam edecek" dedi.

MÜCADELE BİRLİKTE YAPILMALI

Çakır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Döviz kurlarında yaşanan gelişmelerin etkisiyle enflasyon çift hanelere çıkarak hem firmalarımızı hem de alım gücü düşen vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkilemiştir. Enflasyonla mücadeleyi tek başına hiçbir kurum ve kuruluş yapamaz. Mücadele toplumun tüm kesimleri tarafından birlikte yapılmalıdır. Bu nedenle, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan 'Enflasyonla Mücadele Programı'nı son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. İş dünyamız bu kampanya ile devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koyacaktır. Tüketici fiyat endeksinde yer alan ürün ve hizmetlere yönelik asgari 3 ay süreyle en az yüzde 10 indirim yapılması teşvik edilmektedir."

SIRADAKİ HABER
}