HaberlerOnlar, halkın gerçek temsilcileri

Onlar, halkın gerçek temsilcileri

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 'Muhtarlarımızı siyasi emellerine ulaşmak için alet olarak kullanan zihniyete karşı, onları mahallelerimizde, köylerimizde halkın gerçek temsilcileri, yerel yönetimlerin asli ve kurucu unsurları olarak görüyoruz' dedi

Onlar, halkın gerçek temsilcileri

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, muhtarların görev yaptıkları mahallede veya köyde devletle halk arasında köprü vazifesini fedakarlık ve sabırla yürüttüklerini söyledi.

KOŞULLAR İYİLEŞTİRİLMELİ

Muhtarların, demokrasinin, yereldeki en köklü temsilcileri ve kültürümüzün önemli öğeleri olduklarına işaret eden Hancıoğlu, muhtarların çalışma koşuları ve özlük haklarına ilişkin taleplerinin iyileştirilmesi için yürütme ve yasama organını bir an önce harekete geçmeye çağırdı. Hancıoğlu, " "Görev yaptığı mahalle ve köylerin sorunlarını çözüme kavuşturma konularında kamu bürokrasisinin en önemli çözüm ortağı olan muhtarlarımız, bu önemli işlevi nedeniyle bir yanıyla halkı diğer yanıyla da devleti temsil sorumluluğunu üstlenmişlerdir. Bu önemli görevi yaparken, mevzuattan ve uygulamalardan kaynaklı birçok sorunla boğuşmak zorunda kalan muhtarlarımızın çalışma koşullarını iyileştirmek, özlük haklarını talep ettikleri düzeye çıkartmak başta yürütme ve yasama organları olmak üzere hepimizin görevidir. Köy sayısının azaltılması, belediyelere öncelik verilip, muhtarlık kurumunun ikinci plana itilmesi, muhtarlıkların mali yönden yoksun bırakılmaları giderek derinleşen sorunlar haline gelmiştir. Biz, CHP olarak muhtarlarımızı siyasi emellerine ulaşmak için alet olarak kullanan zihniyete karşı; onları mahallelerimizde, köylerimizde halkın gerçek temsilcileri, yerel yönetimlerin asli ve kurucu unsurları olarak görüyor ve programımızı da bu anlayış doğrultusunda oluşturuyoruz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}