HaberlerEllerini ovuşturanlar hüsrana uğradı

Ellerini ovuşturanlar hüsrana uğradı

Ekonomi alanında alınan tedbirleri işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Biz sağlam durunca, ellerini ovuşturanlar da her zamanki gibi hüsrana uğradı' dedi

Ellerini ovuşturanlar hüsrana uğradı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Son günlerde malum döviz kuru biraz yükseldi. Faizler aynı şekilde biraz arttı, enflasyon kıpırdadı diye birileri ellerini ovuşturmaya başladı. Yine hedeflerimize kilitlendik, gereken tedbirleri alıp yolumuza devam ettik. Biz sağlam durunca, ellerini ovuşturanlar da hüsrana uğradı' dedi.
Erdoğan, Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreninde yaptığı konuşmada, "Yeni dönemde öncelikle hedefimiz, eğitimi hem içerik, hem sistem olarak Türkiye'nin hedeflerine katkı sağlayacak seviyeye çıkarmaktır" diye konuştu.

 

SAPLANTIYA DÜŞMEYİN

Erdoğan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Önümüzdeki dönemde yürütme olarak bizi, akademi olarak sizi, aynı şekilde özel sektörü çok zorlu bir süreç bekliyor. Organize sanayi bölgeleriyle okulları iç içe geçirmekte kararlıyız, bunu yapacağız. Bilim üreten, araştırma-geliştirme odaklı çalışan, her alanda kendi modellerini geliştiren bir üniversite iklimi oluşturmadan, sadece tabelayla, sadece kadroyla hiçbir sonuç elde edemeyiz. Kendi bireysel çekişmelerinin, ideolojik saplantılarının ve kariyer hırslarının esiri kadrolarla dolu üniversitelerin hayırlı çıktılar üretmesi mümkün değildir."

SIRADAKİ HABER
}