HaberlerSevgi ve fedarkarlığın mesleği

Sevgi ve fedarkarlığın mesleği

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, muhtarlık görevinin sevgi ve fedakarlık isteyen zor bir iş olduğunu belirterek, 'Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir' dedi

Sevgi ve fedarkarlığın mesleği

Havza'da 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeni ile muhtarlar Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i ziyaret ettiler. Havza Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve Türkiye Muhtarlar Derneği Havza Şubesi Başkanı Atilla Turguter tarafından Başkan İkiz’e çiçek takdim edildi.

KÖKLÜ GEÇMİŞ

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar muhtarlık müessesinin köklü bir geçmişi olduğunu ve 2015 yılında 19 Ekim tarihinin Başbakanlık genelgesi ile Muhtarları Günü olarak kutlanmaya başladığını belirterek; “Muhtarlık teşkilatı Osmanlı döneminde kurulmuş olup belediye teşkilatlanmasından daha köklü bir yapılanmaya sahiptir. Ülkemiz genelinde 50 binin üzerinde muhtar var. Bu büyük ailenin birer bireyi olmaktan ve halkımıza hizmetten her zaman gurur duyduk. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve devlet büyüklerimize bizlere dolayısı ile temsil ettiğimizi halkımıza göstermiş oldukları teveccühten ötürü teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TOPLUMUN YAPI TAŞI

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, muhtarlık görevinin sevgi ve fedakarlık isteyen zor bir iş olduğuna değinerek,“Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Muhtarlar bizlerin en yakın mesai arkadaşı. Onlara destek olmak için elimizden geleni yapmaktayız" dedi.

SIRADAKİ HABER
}