HaberlerKütahya HaberleriDPÜ öğrencilerine orman yangını eğitimi

DPÜ öğrencilerine orman yangını eğitimi - Kütahya Haberleri

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünce, Dumlupınar Üniversitesi Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programındaki öğrencilerine uygulamalı Orman Yangını Eğitimi verildiği bildirildi.

DPÜ öğrencilerine orman yangını eğitimi

Orman Bölge Müdürlüğü, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Orman Mühendisi A. Başar Kavcin tarafından Germiyan Yerleşkesinde orman yangınlarıyla mücadelede kullanılan 1 İlk Müdahale Aracı, 1 Arazöz ve 1 Su İkmal Aracı ile verilen eğitime 42 öğrenci katıldı. Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Ali Telli tarafından yürütülen 'Orman Yangınları' dersi için verilen eğitim öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.
Eğitimde araçların teknik özellikleri, kapasiteleri, kullanım alanları, kullanılan ekipmanlar hakkında bilgiler verildi. Su ve köpük uygulaması yapıldı. Katılım sağlayan öğrencilere orman yangınlarıyla mücadelede kullanılan araçların her türlü arazi şartlarındaki fiziki kabiliyetleri uygulamalı olarak gösterildi.(EFE)

SIRADAKİ HABER
}