HaberlerBilecik Haberleriİl protokol üyeleri muhtarlarla bir araya geldi

İl protokol üyeleri muhtarlarla bir araya geldi - Bilecik Haberleri

Bilecik il protokolü üyeleri, düzenlenen yemek programında muhtarlarla bir araya geldi.

İl protokol üyeleri muhtarlarla bir araya geldi

Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığında düzenlenen programa Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar ve muhtarlar katıldı.
Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Dernek Başkanı İlhami Çınar, düzenlenen yemek programında il protokolü ile bir araya geldiklerini ifade etti. Çınar, 'Ben öncelikle bizlere böyle anlamlı bir gün hediye eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ilimizde bizlerin çalışmalarında katkı sağlayan Sayın valimize, milletvekilimize ve belediye başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel hizmetleri vatandaşlarımıza el birlik içinde getirmeye çalışacağız'' ifadelerini kullandı.
'Vatandaşımızın derdi ile uğraşanlar muhtarlarımızdır'
Bilecik Valisi Tahir Büyükakın ise, vatandaşın tüm dertleri ile muhtarların uğraştığına değinerek, 'Bizim Türk idare sistemimiz 1829 yılından itibaren muhtarlık müessesesi ile tanıştı. O güne atfen ve Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu günü muhtarlar günü olarak kutluyoruz. Muhtarlarımızın bizim isabetli kararlar vermemizin her şeyi yerli yerine koymamızın ve adil olmamızın en önemli unsuru. Çünkü sahada olan ve vatandaşlarımızla birebir görüşenler muhtarlarımızdır. Vatandaşımızın derdi ile uğraşanlar muhtarlarımızdır. Onun için muhtarlarımızın taşıdığı görev ve sorumluluklar son derece önemlidir. Ben bu anlamda bütün muhtarlarımıza yaptıkları fedakarca çalışmalar dolayısıyla teşekkür ediyorum'' dedi.
Konuşmaların ardından düzenlenen program, protokol üyeleri ve muhtarların birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

SIRADAKİ HABER
}