Haberler Çile' kuyruğu 13 kilometre

Çile' kuyruğu 13 kilometre

Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan'a çıkış yapmak için bekleyen TIR'ların oluşturduğu kuyruk 13 kilometreyi aştı.

 Çile' kuyruğu 13 kilometre

Avrupa'nın en büyük dünyanın ise ikinci büyük kara sınır kapısı ünvanını elinde bulunduranKapıkule'de, ‘TIR' kuyruğu 13 kilometreyi aştı. Günlerdir, ihracat yüklerini yurt dışına götürmek için yollarda bekleyen TIR şoförleri, mevcut durumun yıllardır aynı olduğunu belirterek isyan etti. 

Bulgaristan'daki Kapitan Andreevo Gümrük Kapısı'nda yetersiz personel çalıştırılması nedeniyle Kapıkule'den hafta sonu çıkış işlemi yapılan TIR sayısının karşılanamadığı belirtildi. Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda da tır kuyruğu 5 kilometreyi aştı.

"Her hafta sonu aynı manzara" 

TIR şoförleri, "Bu kapılar yıllardır böyle. Özellikle Kapıkule'de her hafta sonu aynı çileyi çekiyoruz. En az 10-12 kilometre kuyruktan giriyoruz. Bu da en az 2 gün bekleme süresi yapıyor. Kimsenin baktığı da yok, ilgilenen de yok. Tuvalet sorunumuzdan tutun da, temel gıda ihtiyaçlarına kadar dertlerimiz hep aynı. Her hafta sonu aynı manzara" dedi.  

SIRADAKİ HABER
}