HaberlerSamsun HaberleriSamsunlu esnaf: Biz kazanmayalım, yeter ki devlet yaşasın

Samsunlu esnaf: Biz kazanmayalım, yeter ki devlet yaşasın - Samsun Haberleri

Canik'te bulunan bir pastanede, dolar kuru düşene kadar fiyatlarda yüzde 50'ye varan indirim geçerli olacak. Pastane sahibi, 'Biz 1 sene para kazanmayalım, yeter ki devletimiz yaşasın' dedi

Samsunlu esnaf: Biz kazanmayalım, yeter ki devlet yaşasın

Samsun Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi 143. Sokak'ta bulunan bir pastane, dolar kuru düşene kadar ürünlerinde yüzde 50'ye varan indirimler uygulayacak. Pastanede ekmek 1 lira yerine 75 kuruşa satılırken, poğaça, tatlı gibi ürünlerde de indirim yapıldı. Pastane sahibi Yusuf Caniklioğlu, fiyat artışlarına tepki göstermek için bu kararı aldıklarını belirterek, "Biz 1 sene para kazanmayalım ama devletimiz yaşasın" ifadelerini kullandı.

 

MÜŞTERİLER MEMNUN

Caniklioğlu, çalışanlarla beraber artan fiyatlara tepki göstermek için ürünlerde indirim yaptıklarını belirterek, "Afişimizi hazırlayarak vatandaşlara duyurumuzu yaptık. Dolar düşene kadar ürünlerimizde yüzde 10'dan yüzde 50'ye varan indirim geçerli olacak. Müşteriler kampanyamızdan gayet memnun. Doların ve enflasyonun çıkışıyla vatandaşımız zor duruma düştü. Bizler küçük esnaf olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, büyük firmalardan da benzer kararları bekliyoruz. Yerli ve milli olan her firmanın yapabileceği bir şey" şeklinde konuştu.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}