HaberlerSamsun Hava Durumu HaberleriSamsunlular dikkat! Termometreler patlayacak

Samsunlular dikkat! Termometreler patlayacak - Samsun Hava Durumu Haberleri

Hava sıcaklıklarının hafta boyunca Samsun genelinde hissedilir derecede artarak, mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Samsunlular dikkat! Termometreler patlayacak

 Samsun  Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM), son tahminler hakkında açıklamada bulundu.
Açıklamada, “Hafta ortasından bu yana etkili olan soğuk ve yağışlı hava, bölgemizi terk etti. Soğuk ve yağışlı sistemin bölge genelinde yer yer kuvvetli yağışların meydana gelmesine ve hava sıcaklıklarının da hissedilir derecede azalmasına neden olmuştur. Hissedilir derecede azalan hava sıcaklıklarının bölgemizin iç kesimlerinde devam eden zirai faaliyetler için don riski oluşturduğu görülmüştür.   Hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta boyunca bölgemiz genelinde hissedilir derecede artarak, mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Hafta boyunca bazı il merkezlerimizde ölçülecek olan günün en yüksek hava sıcaklıklarının;  Samsun ve Amasya’da 24, Sinop, Kastamonu ve Tokat’ta 23, Çorum ve Ordu’da 22 dereceye kadar ulaşacağı bekleniyor” denildi. 

SIRADAKİ HABER
}