HaberlerSamsun HaberleriEmsal kararla 'dönüşüm' başladı

Emsal kararla 'dönüşüm' başladı - Samsun Haberleri

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, bölge halkının lehine ve yararına emsal kararlarla kentsel dönüşümün önünü açtıklarını, yerinde dönüşüme ilk örneğin ise Yeni Unkapanı Kültür Merkezi olduğunu ifade etti

Emsal kararla 'dönüşüm' başladı

 İlkadım Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen muhtar ve vatandaş ziyaretlerine devam eden Tok, Kökçüoğlu ve Unkapanı Mahallesi muhtarları ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Başkan Tok, Kökçüoğlu Muhtarlığı önünde bulunan Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda muhtarlar ve mahalle sakinleriyle çay içerek sohbet etti, ziyaretin gündem konusu ise kentsel dönüşüm oldu. Çayların içilerek samimi bir sohbet ortamının yaşandığı ziyarette gördüğü teveccühe teşekkür eden Tok, tek tek vatandaşların taleplerini dinledi. Yapılan mahalle ziyaretlerinin çok ilgi gördüğünü ve faydalı bulduklarını söyleyen mahalle sakinleri, “Yüz yüze gelerek ihtiyaçları ve talepleri bildirmekten ve sohbet etme şansı bulmaktan çok memnunuz” dediler.

 BÜYÜK MÜCADELELER VERDİK

Her iki mahallenin de ortak sorununun kentsel dönüşüm olduğunu bildiğini belirten Başkan Tok, “Vatandaşımızın mağdur olmaması için çok büyük mücadeleler verdik. Her aşamada önümüze çıkan bürokratik engelleri doğru bir çalışma ve strateji ile geçerek belediye meclisimizden vatandaşımızın lehine bir emsal kararı ile kentsel dönüşümün önünü açtık. Doğalgazdan faydalanamayan çok sayıda bina ve hane için de çalışmalarımız yetkili firma ile birlikte sürdürülüyor. Yıllardır büyük gayret ve çaba göstererek uğraş verdiğimiz İlkadım ilçemizdeki ‘Kentsel Dönüşüm’ ile ilgili çalışmalarımızla birlikte Cumhurbaşkanımızın son Samsun mitinginde, ‘İlkadım ilçemizdeki kentsel dönüşüm sorunlarını biliyoruz. İnşallah, bu meseleyi halledeceğiz' ifadesi gerçekten İlkadımlı hemşehrilerimin özlemle çözülmesini beklediği bir meseleydi. Cumhurbaşkanımızdan ve hükümetimizden Allah razı olsun. İnşallah bu müjde ile birlikte İlkadım’da yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır” diye konuştu.

 YERİNDE DÖNÜŞÜME İLK ÖRNEK

Kentsel dönüşümde yerinde dönüşümün çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Tok, “Yerinde dönüşüme ilk örneği ve öncülüğümüzü Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezimizle başlatmış olduk. Hem görünüm hem işlevsel olarak İlkadım’a yeterli olmayan eski binamızı yıkarak yerine; içerisinde, 250 araçlık otopark, cadde dükkanları, hanımlar yaşam merkezi, Türk hamamı, fitness salonu, spor salonu, nişan salonu, toplantı salonu, derslikler ve düğün salonu gibi birçok sosyal alanın bulunacak modern bir bina yapıyoruz. İnşaatı hızla devam eden merkezimizin ilçemize büyük bir değişim kazandırmanın yanında kentsel dönüşümde de önemli bir örnek olacak” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}