HaberlerSamsun Haberleri19 Mayıs tiyatroda buluştu

19 Mayıs tiyatroda buluştu - Samsun Haberleri

19 Mayıs Belediyesi, kültür ve sanat hizmetleri çerçevesinde ilçe halkını tiyatro ile buluşturdu

19 Mayıs tiyatroda buluştu

Kültür ve sanat hizmetlerine önem veren,  19 Mayıs Belediyesi, Belediye Toplantı ve Düğün Salonunda sahnelenen ‘Kahvede Şenlik Var’ isimli tiyatroyu ilçe halkı ile buluşturdu. Hayal Atölyesi  Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen ‘Kahvede Şenlik Var’ isimli tiyatro gösterisi ücretsiz izlendi.

 YOĞUN KATILIM

2 perdelik komedi oyunu olan ‘Kahvede Şenlik Var’ tiyatro gösterisinde bir kadın ve bir erkek, bir arabulucu vasıtasıyla birbirlerini tanımak, konuşup, anlaşıp ve sonunda evlenmek üzere bir kahvede buluşuyor. Konuşmaları ve olayları yönlendiren bir de garson var. Kadınla erkeğin evliliğe bakış açılarını, hayata dair pazarlıkları, ilişkiler çatışması müziğin ve dansın eşlik ettiği bir atmosferde komik bir üslupla anlatıldı. Tiyatro gösterimine 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 DEVAM EDECEK

19 Mayıs Belediyesi olarak her fırsatta vatandaşları tiyatro ile buluşturduklarını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Tiyatro; dünyanın en eski sanatsal faaliyetleri arasındadır. İnsanların boş zamanlarını değerlendirmenin en iyi yollarından biri de tiyatrodur. Belediye olarak sanatın ve sanatçının hak ettiği değeri alması için gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Kültür ve sanat hizmetleri kapsamında tiyatro gösterileri devam edecek” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}