HaberlerMücadele sürmeli

Mücadele sürmeli

MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın, 'Yılsonuna kadar sürecek olan KDV indiriminin, önümüzdeki yıllarda da devam etmesini temenni ediyoruz' dedi

Mücadele sürmeli

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği ( MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, yaptığı yazılı açıklamada, yıl sonuna kadar devam edecek olan KDV indiriminin, üst üste gelen ham madde zamları karşısında zor günler yaşayan mobilya sektörüne adeta can suyu olacağını kaydetti.

 2 BİN TL İNDİRİM OLDU

Öztaşkın, şu değerlendirmelerde bulundu: "Sayın bakanımızın açıkladığı KDV düzenlemesinin, mobilya sektörünün yıl sonu rakamlarını önemli ölçüde değiştireceğini düşünüyoruz. Sektörümüzün gelişimi için KDV oranının indirilmesini bekliyorduk. 2017 yılında uygulanan ve yaklaşık 8 ay süren KDV indirimi, mobilya sektöründe ticareti yüzde 40 oranında artırarak önemli bir büyüme sağlamıştı. Böylelikle 2017’de sektörün en önemli sorunlarından biri olan kayıt dışılığın önüne geçilebildi. Yeniden gündeme alınan KDV indirimi ile birlikte yaklaşık yüzde 50’si kayıt dışı olan sektörümüzün kayıt içine kayacağını öngörüyoruz. Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı ve açıklanan KDV indiriminin etkisiyle 10 bin liralık üründe yaklaşık olarak 2 bin TL indirim oldu. Yılsonuna kadar sürecek olan KDV indiriminin, önümüzdeki yıllarda da devam etmesini temenni ediyoruz."

SIRADAKİ HABER
}