HaberlerSamsun HaberleriDiyanet-Sen'de yeni dönem 'Hepimiz kazandık'

Diyanet-Sen'de yeni dönem 'Hepimiz kazandık' - Samsun Haberleri

Diyanet-Sen Samsun Şubesi'nin genel kurulunda yeni başkan Murat Akkuş seçildi. Akkuş, 'Seçimde kaybeden olmadı. Kazanan Diyanet-Sen oldu. Aldığımız bayrağı en iyi noktalara taşıyacağız' dedi

Diyanet-Sen'de yeni dönem 'Hepimiz kazandık'

 Memur-Sen'e bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası ( Diyanet-Sen)  Samsun Şubesi, 6. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Atakum Sanat Merkezi'nde yapılan genel kurul, protokol konuşmalarıyla başladı. Genel kurulda mevcut başkan Nevzat Oy ve Murat Akkuş yarıştı. İpi göğüsleyen, 130 geçerli oyun 75'ini alan Murat Akkuş, Diyanet-Sen Samsun Şubesi'nin yeni başkanı oldu.

 SIKINTILARI ÇÖZDÜK

Genel kurulda ilk olarak konuşan Diyanet-Sen Samsun Şubesi Başkanı Nevzat Oy, 4 yıllık çalışma dönemlerinde birçok sorunu çözüme kavuşturduklarını vurgulayarak, "Diyanet-Sen ümmetin besmelesidir, çok kıymetlidir. Dikleşmedik ama hep dik durduk. Din görevlisine hizmet Hakk'a ibadettir, biz bunu yaptık" ifadelerini kullandı.

 HAK ARAMAK KUTSALDIR

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacıbey Özkan, "1998'de Ahmet Yıldız, 'Hak kutsaldır, hak aramak da kutsaldır' diyerek sendikamızı kurdu. Bizlerin yok sayılan haklarını gündeme getirdi ve din görevlisine hizmeti ibadet bilerek hareket etti. İşte o günden beri din görevlilerinin haklarını koruyan kollayan Diyanet-Sen var" sözlerini kaydetti.

 KAZANAN DİYANET-SEN

Yeni başkan Murat Akkuş ise seçimde kaybedenin olmadığını söyleyerek, "Birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamı içerisinde güzel bir seçim dönemi geçirdik. Seçimde kaybeden olmadı. Kazanan Diyanet-Sen oldu. Önceki dönem başkanımıza gösterdiği ulvi hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı teslim aldık, en güzel şekilde hizmet yapmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

 Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}