HaberlerSamsun HaberleriÖğrencilere asansör engeli

Öğrencilere asansör engeli - Samsun Haberleri

OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi bedensel engelli Muammer Koç, okulun yanındaki tramvay durağında bulunan alt geçit asansörünün sürekli bozulması nedeniyle kendisi gibi engeli bulunan öğrencilerin bir durak önce inmek zorunda kaldığını söyledi

Öğrencilere asansör engeli

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ( OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi'nde öğrenim gören yüzde 98  bedensel engeli ve cam kemik hastalığı bulunan Muammer Koç, Güzel Sanatlar tramvay durağındaki alt geçit  asansörünün sürekli bozulması nedeniyle zorluk yaşadığını belirtti. Kendisi gibi 3-4 kişinin daha benzer sorunlar yaşadığını söyleyen Koç, bu sorun nedeniyle bir durak önce indiklerini ve tehlikeli bir yoldan okula geldiklerini vurguladı.

 HERKES EMPATİ KURSUN

Koç, önceki gün düzenlenen sergide OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'e sorunları aktardığını belirterek, "Rektörümüz en kısa sürede problemi halledeceklerinin sözünü verdi. Bu duraktaki alt geçit asansörü sürekli olarak bozuluyor, izlenimime göre eğimin fazla olmasından kaynaklanan bir problem. Bir gün çalışıyorsa bir gün bozuluyor. Önümüzde kış ayları var, kalın giyinmekten başka çözümümüz yok. Engelliler dahil herkesi empati kurmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı. Koç, Rektör Bilgiç ile yaptığı görüşmede ahşap ve yağlı boya çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

 Şükrü Berk ASKAR engel  asansör


SIRADAKİ HABER
}