HaberlerSamsun HaberleriMOBİD, istihdamı artırmanın yollarını arıyor

MOBİD, istihdamı artırmanın yollarını arıyor - Samsun Haberleri

MOBİD, İŞKUR yetkilileriyle bir araya gelerek istihdamı arttırmanın yollarını konuştu

MOBİD, istihdamı artırmanın yollarını arıyor

 Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği ( MOBİD) üyeleri, İŞKUR temsilcileriyle bir araya geldi. Buluşmaya MOBİD Başkanı Bahattin Eker başkanlık ederken, İŞKUR adına ise İl Müdür yardımcıları Sait Gül ile Köksal Kır, İş ve Meslek Danışmanı Mehmet Öztürk katıldı.

 TEMEL HEDEF; İSTİHDAMI ARTIRMAK

Toplantıda İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Sait Gül, İŞKUR'un işleyişi hakkında bilgilendirme yaptı. İŞKUR'un temel hedefinin istihdamı artırmak olduğunu belirten Gül, "Biz, 'Nasıl istihdamı arttırabiliriz, nasıl koruyabiliriz ve yaygınlaştırabiliriz?' bunun derdindeyiz. Bu konuda İŞKUR'un belirlediği bir takım politikalar var. Aktif İş Gücü ve Pasif İş Gücü politikalarımız var. Bunlarla iş gücü piyasasına hakim olmaya çalışıyoruz" dedi. Aktif İş Gücü programlarını anlatan Gül, "Meslek edindirme kursları, iş başı eğitim programımız, toplum yararına programlar, girişimcilik eğitimimiz, işe ilk adım programımız ve MEGİP adıyla TSO ile ortak düzenlediğimiz mesleki eğitim ve girişimcilik programlarımız var" diye konuştu.

 SAMSUN'A 110 MİLYON TL'LİK BÜTÇE

Samsun'a özel istatistikleri de paylaşan Gül, "İŞKUR olarak, Samsun için bir takım hedeflerimiz var. Bugün itibariyle 87 bin kişi kurumumuzla iletişime geçti. Bu yıl 10 bin kişiye iş başı eğitimlerle mesleki deneyim kazandık. Samsun'da bu yıl 110 milyon TL'lik bütçe kullandık" şeklinde konuştu. Gül, mobilyacı iş adamlarına mevzuatlarına uygun her konuda destek vermeye açık olduklarını belirtti.

 DETAYLI SUNUM

Daha sonra İş ve Meslek Danışmanı Mehmet Öztürk, İŞKUR programları hakkında detaylı sunum yaptı. Toplantıda mobilyacı iş adamları, istihdam imkanları hakkında İŞKUR yetkilileriyle fikir alış verişi yapma imkanı da buldu.

 Yasir BABA

SIRADAKİ HABER
}