HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da muvazzaf askerler adliyeye sevk edildi

Samsun'da muvazzaf askerler adliyeye sevk edildi - Samsun Haberleri

Samsun merkezli 10 ilde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün mahrem sorumlularıyla ankesörlü telefonla görüşme yaptıkları iddia edilen muvazzaf askerlere yönelik düzenlenen operasyon kapsamında 9 adliyeye sevk edildi.

Samsun'da muvazzaf askerler adliyeye sevk edildi

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün mahrem sorumluları ile ankesörlü telefonla görüşme yaptıkları iddia edilen askeri personellere yönelik geçtiğimiz günlerde Samsun merkezli Tekirdağ, Tunceli, Van, İzmir, Ordu, Ankara, Çanakkale Kırklareli ve Kastamonu illerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında Samsun merkezde 4, Çarşamba ilçesinde 1 olmak üzere diğer illerle birlikte toplam 17 şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınanların 1'inin meslekten ihraç asker, 4'ünün askeri okulda görevlerine son verilen, 12'sinin ise muvazzaf subay ve astsubaydan oluştuğu öğrenildi.

Samsun'da gözaltına alınan ve emniyet müdürlüğünde sorguları tamamlanan E.Y., N.Y.M. ve E.E.U. çıkartıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanırken, 3 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Tekirdağ, Tunceli, Van, İzmir, Ordu, Ankara, Çanakkale Kırklareli ve Kastamonu'da gözaltına alınan 9 şüpheli ise Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubeasi'ne getirildi. Emniyetteki sorguları tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}