HaberlerMeslekleri yerinde tanıyorlar

Meslekleri yerinde tanıyorlar

Gazipaşa İlkokulu 3/A sınıfı öğrenciler, 'İnci Taneleri' projesiyle farklı eğitim ortamları ile buluşarak yetenek ve ilgi alanlarını tespit ederek, küçük yaşlarda öğrencilerin ufkunu geliştirmesini sağlıyor

Meslekleri yerinde tanıyorlar

Gazipaşa İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri, ‘İnci Taneleri’ projesi kapsamında ziyaretlerine devam ediyor. Projenin bir etkinliği de meslek tanıtım günleri. Düzenlenen etkinlik kapsamında öğrenciler Samsun’da bir fabrikayı ziyaret ederek, gıda ve imalat sektörü hakkında bilgi alarak meslekleri yerinde tanıdılar.

SINIF DIŞINDA EĞİTİM

Proje hakkında bilgi veren 3/A sınıfı öğretmeni Özlem Topsakal, “Gazipaşa İlkokulu 3/A sınıfında öğrenim gören öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerini okul içi ve okul dışı sosyal, kültürel etkinlik ve oyunlarla çeşitlendirerek ilgi ve yeteneklerini ön plana çıkarmak, okula karşı öğrenci ve velilere olumlu tutum kazandırmak, çocuklarımızın zamanlarını iyi değerlendirme alışkanlığı kazanarak herhangi faaliyetle uğraşmasını sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzak durma bilinci kazandırmak için ‘İnci taneleri’ projesini yürütmekteyiz. Derin sularda keşfedilmeyi bekleyen istiridyenin bir kum tanesini kendi bedeninin özleriyle içinde büyüttüğü muhteşem bir çabanın ve sabrın hikâyesinden yola çıkılarak projelendirilen ‘İnci taneleri’nin birçok etkinliği mevcut. Biz eğitimciler öğrenme ortamlarını okulun, sınıfın dışına ne kadar çok taşıyabilirsek öğrencilerimizin öğrenmelerini o oranda arttırabiliriz” dedi.

FARKLI ORTAMLAR İLE EĞİTİYORUZ

Açıklamasını sürdüren Topsakal, “Projemiz kapsamında öğrencilerimizi farklı eğitim ortamları ile buluşturarak onların yetenek ve ilgi alanlarını tespit edip, küçük yaşlarda onların ufkunu geliştirmek istiyoruz. Aksi takdirde öğrencilerimiz sınıfta dört duvar arasında ezberci öğretim yöntemleri ile karşı karşıya kalacak. Sınıf ortamında pasif olacak, 40 dakika sınıfta oturmak zorunda kaldığı için, sıkılıp sınıf disiplinini bozan davranışlar sergileyebilecek. Bu durum öğrencilerimizin öğrenmelerini olumsuz etkileyecek ve başarılarının düşük olmasına sebep olacak” diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}