HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Zihni Şahin: ''Güçlerimizi birleştireceğiz''

Başkan Zihni Şahin: ''Güçlerimizi birleştireceğiz'' - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun'da görev yapan STK'lar ile bir araya geldiği toplantıda önemli mesajlar verdi. Başkan Şahin, 'Samsun'un geleceği için bütün Samsunlulardan destek istiyoruz. Güçlerimizi birleştirerek Samsun'da güzel işler olacağına inanıyorum' dedi

Başkan Zihni Şahin: ''Güçlerimizi birleştireceğiz''

 Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin “Sevdamız Samsun” buluşmaları kapsamında İstanbul ve Ankara’nın ardından Samsun’daki sivil toplum kuruluşu ve iş dünyasının temsilcileriyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonda gerçekleşen coşkulu buluşmaya Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ( TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler, Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak'ın yanı sıra çok sayıda STK ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.

 KAVGAYLA BİR YERE GİDİLMEZ

Toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Şahin, "Samsunumuza sahip çıkma adına, Samsun'un problemlerini çözme ve geleceğini kurma adına büyükşehir belediye başkanı olarak bize de görev düşüyor. Bu sorumluluk duygusuyla bu toplantıları yapıyoruz. Samsun'un geleceği için bütün Samsunlulardan destek istiyoruz, çaba sarf etmelerini bekliyoruz. Bu akşam katılanlar heyecanlı ve samimiydi. Bir işte samimiyet ve yüreğini ortaya koymak önemli. Sivil toplum örgütlerinin yaklaşımını çok olumlu buldum. Bu samimi yaklaşımlarla, güçleri birleştirerek Samsun'da güzel işler olacağına inanıyorum. Benim de en büyük özelliğim birleştirici olmak. Kavgayla gürültüyle bir yere gidilmez. Bütün kesimlerin hem problemlerini dinleyeceğiz hem de onlarla beraber çözüm yollarını bulacağız. Ben bütün Samsunlu hemşehrileriminden rahat olmalarını ama herkesin de kendine düşen sorumluluğu yerine getirmesini diliyorum. Bu toplantının ilkini İstanbul'da, ikincisini Ankara'da yaptık. Üçüncüsünü de Bursa'da yapacaktık ama toplantılarımızdan dolayı gidemedik. Onun yerine şehrimizdeki sivil toplum kuruluşlarıyla buluşup, mesajlarımızı vermek istedik" ifadelerini kullandı.


 YATIRIM SEFERBERLİĞİ

"Samsun bizim şehrimiz" diyen Başkan Şahin, "Çalışarak, gayret ederek, ortak akılla hep beraber sorunları çözeceğiz. İstihdamı gerçekleştirecek yatırımların gelmesi noktasında bir seferberlik ilan etme aslında bu. Onun için İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Bursa, İzmir gibi şehirlerde bulunan bütün hemşehrilerimizle bir araya gelerek, onların da buraya yatırım yapmalarını ve şehrimize katkı sağlamalarını isteyeceğiz. Bu çalışmalarımız devam edecek. Burada da hemşehrilerimizle birlikte hareket etmemiz gerektiğini çalışmadan ve üretmeden bir şehrin, ülkenin kalkınmasının mümkün olmadığını paylaştık. Bütün sivil toplum taraflarının katkılarıyla, Samsun hak ettiği gelişmişlik seviyesine ulaşacaktır diye gönülden inanıyorum" diye konuştu.

 DAHA GÜZEL GÜNLERE...

Başkan Şahin, Samsun'un potansiyelinin çok fazla olduğuna vurgu yaparak, "Samsun, Türkiye'yi besleyecek Bafra ve Çarşamba ovalarına sahip. Barajlar yapıldıktan sonra Vezirköprü de ovaya sahip. İrili ufaklı tarım yapılacak alanlarımız da var. Büyük bir tarım kentiyiz, tarım ürünlerinin ham olarak değil de endüstriyel veya sanayi ürünü haline getirilerek, katma değerini yükseltmek adına da çalışmalarımız var. Samsun organize sanayi bölgeleri olan bir şehir, OSB'ler de genişletiliyor. Bunlar gerçekleştiğinde Samsun yatırımlar alarak istihdamı büyük ölçüde çözecek. Bu çalışmalarımız da devam edecek. Samsun turizm potansiyelleri bakımından da önemli bir şehir. Sahip olduğu güzelliklerle turizmden daha çok pay alacağına inanıyorum. Turizm tanıtma çalışmalarının yeni yeni başlamasına rağmen bu yıl otellerimiz doldu, gelen turistler misafirhanelerde kaldı. Bu bir başlangıç, tanıtım çalışmalarımız turizm yatırımcılarıyla beraber devam ettikçe Samsun turizm kenti olmak için de büyük yol kat edecek. Turizmden de büyük ekonomik katma değer elde edeceğiz. Bunun yanında sağlık alanında da önemli yatırımlarımız var, sağlık turizmi de artacaktır. Spor kenti olma yolunda da çalışmalar var. İki dönem bakanların Samsunlu olmasıyla, önemli yatırımlar kazandırıldı. Samsunsporumuz başarı elde etmeye başladı, birinci lig, süper lig derken, spor kenti olma yolunda devam edeceğiz. Samsun, merkezi hükümetten ve yerel yönetimlerden güzel hizmetler aldı, bundan sonra da daha güzel hizmetler alacaktır. Samsun'a gelenler gördüklerini takdirle anlatıyorlar. Birlik ve beraberlikle şehrimizi daha güzel günlere ulaştıracağız" sözlerini kaydetti.

 Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}