HaberlerTopaloğlu'dan işçilere destek

Topaloğlu'dan işçilere destek

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, bir süre önce eylem yapan ve şu anda yükleyici firma ile görüşme halinde bulunan Engiz Karayolu Yük Taşıyıcıları Kooperatifi üyelerine destek verdi

Topaloğlu'dan işçilere destek

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde Engiz Karayolu Yük Taşıyıcıları Kooperatifi üyeleri, kooperatifleşmeleri nedeniyle, British American Tobacco'nun yük taşıma işini yapan CEVA Lojistik'ten aylardır iş alamadıklarını söyleyerek, fabrika yolu önünde eylem yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde eyleme son veren kooperatif üyeleri, yükleyici firma CEVA Lojistik ile görüşmelere başladı. 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu'dan da işçilere destek geldi.

ANLAŞMA ZEMİNİ ARANIYOR

Topaloğlu, 19 Mayıslı vatandaşların her zaman yanında olduklarını söyleyerek, "Belediye başkanı olarak 19 Mayıslı her vatandaşımızın olduğu gibi işçi arkadaşlarımızın da yanında olduğumuzu beyan ettik. Yaşanan bir mağduriyet söz konusuydu, konuyla ilgili desteğimizi arkadaşlara ilettik. Şu anda işçiler ve CEVA Lojistik firması görüşüyor ve anlaşma zemini arıyor. CEVA Lojistik, işçilere 'Kooperatiften istifa edin, öyle gelin anlaşma sağlayım' diyor. İşçiler eğer bu şartı sağlarsa firmadan iş almaya devam edecek" sözlerini kaydetti.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}