HaberlerAta'ya saygı yolculuğu

Ata'ya saygı yolculuğu

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği, Samsun Bilgi Okulları Desteği ile düzenlediği 'Samsun'dan Anıtkabir'e Ata'ya Saygı Yolculuğu' etkinliği kapsamında Atatürk'ün vefatının 80. yılında Ata'ya Saygı Yolculuğu düzenliyor

Ata'ya saygı yolculuğu

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyeleri için dün Atakum Çobanlı Halk İskelesi’nde Samsun Bilgi Okulları yönetim kadrosu, öğretmenleri, öğrenci ve velilerin katılımıyla uğurlama programı gerçekleştirildi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği adına kısa bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Hasret Subaşı, “Atatürk’ün kurduğu ve gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Bu düşüncelerle, vefatının 80. yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle anıyoruz” dedi.

ANITKABİR’DE SON BULACAK

3 gün sürecek Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyeleri, toplam 412 kilometre pedallayacaklar. Üyeler, perşembe akşamı Çorum’a, cuma akşamı Kırıkkale’ye, 10 Kasım Cumartesi günü ise Ankara’ya ulaşacaklar. Üyeler, Anıtkabir’i ziyaret ederek Samsun’dan teslim almış oldukları bayrağı Anıtkabir görevlilerine teslim edecekler.

 

SIRADAKİ HABER
}