HaberlerOMÜ'ye İran'dan ziyaret

OMÜ'ye İran'dan ziyaret

OMÜ Turizm Fakültesine, İran'dan ziyaretçiler geldi. Ziyarette iki üniversite arasındaki ilişkiler ve girişimcilik konuşuldu

OMÜ'ye İran'dan ziyaret

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Turizm Fakültesine (OMÜ) Erasmus programı kapsamında İran’dan ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret kapsamında Tahran Üniversitesi Girişimcilik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Babak Ziyae, “Girişimcilik” konusunda bir seminer verdi. Dr. Ziyae, Türkiye’nin müşteri sadakati oluşturmada başarılı olduğunu ve her yıl İran’dan Türkiye’ye artan ziyaretçi sayısının da bunu desteklediğini ifade etti.

GÜZEL BİR SİNERJİ ÇIKTI

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Aydın ise girişimcilik konusunun Türkiye’de ve dünyada çok önemli bir değer olduğunu ve özellikle de turizm alanında girişimci sayısının artması gerektiğini ifade etti. Samsun’un özellikle sağlık turizmi konusunda son derece avantajlı bir konuma olduğunu belirten Aydın, “43 yıllık OMÜ’nün ve dünyanın en büyük 3. Medikal Aletler üretim üssünün Samsun’da olması bu durumu destekliyor. Tahran Üniversitesi Turizm Fakültesi ile OMÜ Turizm Fakültesi arasında da ilişkilerin artmasını diliyorum. Öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları sayesinde bu ilişkiler daha da güçlenecek” dedi. 2018 yılı bahar döneminde Samsun’da sağlık turizmi paneli gerçekleştirdiklerini ifade eden Aydın, OMÜ Tıp Fakültesi ile ortak gerçekleştirdikleri panel ile sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirdiklerini ve ortaya güzel bir sinerjinin çıktığını aktardı.



EN ÇOK OKUNANLAR

Boğazı kesilerek öldürüldü

1 Boğazı kesilerek öldürüldü

Freni patlayan kamyon dehşeti kamerada

2 Freni patlayan kamyon dehşeti kamerada

Van'da bir otomobilin yakıt deposunda 757 gram esrar ele geçirildi

3 Van'da bir otomobilin yakıt deposunda 757 gram esrar ele geçirildi

Tır hafif ticari araca arkadan çarptı: 2 yaralı

4 Tır hafif ticari araca arkadan çarptı: 2 yaralı

Cinayet zanlıları yakalandı

5 Cinayet zanlıları yakalandı

Evcil hayvanlar yangında telef oldu

6 Evcil hayvanlar yangında telef oldu

Haliç'teki 3 köprü trafiğe kapatıldı

7 Haliç'teki 3 köprü trafiğe kapatıldı


SIRADAKİ HABER
}