HaberlerSamsun HaberleriBir haftada 350 ton fındık verildi

Bir haftada 350 ton fındık verildi - Samsun Haberleri

Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, Samsunlu üreticiler tarafından TMO'ya bir haftalık süre içerisinde 350 ton fındık verildiğini belirtti

Bir haftada 350 ton fındık verildi

Toprak Mahsulleri Ofisi ( TMO), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından fındık alımlarına başladı. TMO, 1 Kasım'dan itibaren geçen bir haftalık sürede 2 bin ton  fındık aldı. Samsun ve ilçelerinde ise bir haftalık süreçte 350 ton fındık alımı gerçekleşti.

 DEPO MEVCUT

 Samsunlu üreticiler tarafından, TMO'ya bir haftalık süre içerisinde 350 ton fındık verildiğini belirten Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, “TMO Samsun Şubesinin her gün 100 ton fındık alımı gerçekleştirecek deposu mevcut. Ama vatandaşın elinde ya çok fındık kalmadı ya da bekletiyor. TMO randevu sistemi açık, biz vatandaşlarımızın TMO’ya fındığını teslim etmesini talep ediyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi, önceden randevu alan üreticilerden levant kalite fındığın kilogramını 14, Giresun kalite fındığın kilogramını 14,5, sivri ve diğer kalite fındığın kilogramını ise 13 liradan alıyor. Fındığını TMO'ya veren üreticilerin en geç 20 gün içerisinde paralarını alıyorlar” dedi.

SIRADAKİ HABER
}