HaberlerBursa HaberleriNilüfer Belediyesi'ne insani gelişme ödülü

Nilüfer Belediyesi'ne insani gelişme ödülü - Bursa Haberleri

İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV), 'Çok Yüksek İnsani Gelişme' grubunda geçen yıla göre bir basamak daha da yükselerek 5. sırada yer alan Nilüfer Belediyesi'ni ödüllendirdi.

Nilüfer Belediyesi'ne insani gelişme ödülü

İnsani Gelişme Vakfı'nın (İNGEV), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) hedefleriyle bağlantılı olarak ilçeler arasında bu yıl ikincisini hazırladığı 'İnsani Gelişme Endeksi-İlçeler 2017' (İGE-İ) raporunun sonuçları açıklandı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden Prof. Dr. Murat Şeker koordinasyonunda, büyü kşehir sınırları içinde yer alan bütün ilçeler ile en yüksek nüfusa sahip 186 ilçede yapılan araştırmaya göre Nilüfer geçen yıla nazaran bir basamak daha yükseldi. Eğitim, sağlık, sosyal hayat, yönetişim, şeffaflık, çevre, ulaşım ve altyapı gibi objektif göstergeler içeren 65 kritere göre yapılan sıralamada Nilüfer, 30 ilçenin bulunduğu 'Yeşil Bölge' olarak adlandırılan 'Çok Yüksek İnsanı Gelişme' grubunda Beşiktaş, Kadıköy, Çankaya ve Şişli belediyelerinin ardından 5'inci sırada yer aldı.
İnsani Gelişme Vakfı'nın (İNGEV), araştırma sonucuna göre dereceye giren belediyelere ödülleri İstanbul'da düzenlenen törende verildi.
İNGEV tarafından düzenlenen 'Yerel Kampanya Teknikleri Konferansı'nda İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden Prof. Dr. Murat Şeker, yapılan değerlendirmeler ve kriterler hakkında bilgi verdi. Konferansın ardından ödüller, törenle sahiplerini buldu. Nilüfer Belediyesi'nin ödülünü Belediye Meclisi Üyesi Berna Hacer Bilici, İnsani Gelişme Vakfı Başkanı Vural Çakır'ın elinden aldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da evlat dehşeti!

1 Samsun'da evlat dehşeti!

Kemal Dikmen geri döndü

2 Kemal Dikmen geri döndü

Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

3 Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

4 Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da genç babasını bıçakladı

5 Samsun'da genç babasını bıçakladı

Samsun, 50 milyonu kaybetti

6 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

7 Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

8 Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

9 Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

Samsun'da polis ve jandarmadan kedi operasyonu

10 Samsun'da polis ve jandarmadan kedi operasyonu


SIRADAKİ HABER
}