HaberlerKarma Sahne sezonu açtı

Karma Sahne sezonu açtı

Karma Sahne Tiyatro Topluluğu, 2018-2019 tiyatro sezonunu Yunus Emre Gümüş'ün yazdığı, Genel Sanat Yönetmeni Öğr. Gör. Hakan Alkan'ın yönettiği Kadınlar Filler ve Saireler adlı oyunla açtı

Karma Sahne sezonu açtı

Birçok şehirde katıldığı önemli festivallerde adından söz ettiren Karma Sahne Tiyatro Topluluğu, 2018-2019 tiyatro sezonunu açtı.
Yeni sezonu Yunus Emre Gümüş'ün yazdığı, Genel Sanat Yönetmeni Öğr. Gör. Hakan Alkan’ın yönettiği Kadınlar Fillerve Saireler adlı oyunla seyircisiyle buluştu.

Karma Sahne geçen sezon Amasya Üniversitesi, Giresun Belediyesi Tiyatro Festivali, Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Festivali'ne katılmıştı. Sancatçılar, turnelerde Samsun'da hazırladıkları "Re-Medea" ve "İçerdekiler" oyunlarıyla seyirciyle 27 kez buluştu.Ekibin amacının 'sadece tiyatro yapmak' olarak tanımlayan Genel Sanat Yönetmeni Alkan, "Bu düşünceler bizi bir araya getiriyor ve yol haritamızı çiziyor. Tiyatro sanatını yeniden keşfetmiyoruz. Ama keşif tecrübelerinden faydalanıyoruz. Ekonomik ve teknolojik değişimler, seyirciyle buluşma algımızı yeniden tanımlama gereksinimi yaratıyor. Büyük salonlar doldurulamıyor, seyirci ile buluşmak zorlaşıyorsa o zaman derdimizi anlatmak için yeni alanlar yaratmalıyız. Üç yıldır yaptığımız çalışmalarla alternatif mekânlarda sahneleme yöntemleri deniyoruz. Seyirci varsa her şartta oyun oynanır diye düşünüyoruz. Bu sezon komedi yapmak istedik. Trajik halimizin komik yanlarını anlatmak istedik" dedi.Kadınlar Filler ve Saireler, 22-29 Kasım 2018 tarihlerinde Lovelet AVM Tiyatro Salonunda Saat: 20.00 da sahnelenecek.

 

SIRADAKİ HABER
}