HaberlerSamsunspor HaberleriTaner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil' - Samsunspor Haberleri

Yılport Samsunspor teknik Direktörü Taner Taşkın, 'Sarıyer'i yenersek şampiyon olmayacağız, yenilirsek de şampiyonluğu kaybetmeyeceğiz. 6 puanlık maçlardan birisi ama şampiyonluk maçı da değil. Çıkıp aslanlar gibi oynayacağız' dedi

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

FACEBOOK YAYINI

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Kulüp Medya Sorumlusu Murat Sandıkçı'nın Bire 1 programına katılarak gündemi değerlendirdi. Taşkın ilk olarak Keçiörengücü maçından başlarken, "Tüm puanları hak ettik. Hepsi anamızın ak sütü gibi helal. Ancak kötü olduğumuz günlerde de kazanabilecek potansiyelimiz olmalı. Fakat biz bunu başaramadık. Şu ana kadar kötü oynadığımız Sancaktepe ve Keçiörengücü gibi maçlarda kazanamadık. Rakiplerimizden bazıları kötü gününde de kazanıyor ama biz bunu başaramadık. Bu durum eksikliğimiz" diye konuştu.

BİZ DE ÜZÜLDÜK

Taner Taşkın, "Keçiörengücü maçında ilk yarı iyi değildik ama rakibimiz de iyi değildi. Sürpriz bir golle öne geçtiler. Biz risk aldık, açıklarımızdan faydalandılar. İkinci yarıya iyi başladık, beraberliği getirebilecek pozisyonları bulduk. Fark ikiye çıkınca iyice risk aldık, haliyle de pozisyonlar verdik. Maçı çevirebilirdik fakat farklı da yenilebilirdik. En çok üzüldüğüm şey bize sonuna kadar destek veren İsmail Uyanık ve büyük  Samsunspor taraftarıdır. Onları stattan üzgün gönderdiğimiz için bizde üzgünüz. Ancak kısa sürede bir reaksiyon göstereceğimize inanıyorum" dedi.

ZİRVEYİ ALACAĞIZ

Deneyimli teknik adam şöyle devam etti: "Çok kaliteli, karakterli ve kıymetli oyuncularımız var. İnşallah bir daha tekrarı olmayacak. Zirveyi almak için elimizden geleni yapacağız. Haftalardır oynayan merkez orta sahamızdaki iki oyuncu yoktu. Oğuz eşiyle gittiği bir yemekte zehirlendi. İki gün antrenmana çıkamadı. Serumla ayakta durabildi. 'Oynamak istiyorsan oynatacağım, kendini iyi hissetmiyorsan oynama' dedim. Oğuz da ‘beni hamle olarak düşün hocam’ dedi. Oğuz balıktan zehirlendi. Herkesin yaşayabileceği bir durumdur. İki merkez orta saha olmayınca, diğer arkadaşlar da onların verimini veremeyince sıkıntı yaşadık."

TUKAKA YAPMAYIN

"Kötü günümüzdeydik, oyunculara hemen tu kaka yapmaya gerek yok. Oyuncular deplasmanda kendilerini daha relax hissediyor. Bu forma bizim namusumuz, armanın yere düşmesine izin vermeyiz, şampiyonluk yaşamaması bizim ayıbımız olur. Ekibimizle, başkanımızla, yönetimle, taraftarla bu şampiyonluk gelecek. Ama burada bir bardak suda fırtına koparılıyor. Takıma güvenelim. Pozisyona girmek bir marifet, golü yapmak da. Keçiörengücü maçında pozisyon kısırlığımız vardı ama onlar da yüzde yüzlük pozisyondu. Verilmeyen golümüz var. Baktık inceledik ofsayt yok. Bunlar olabilir."

ERTERESAN TAKIM

"Sarıyer takımı enteresan bir çıkış yaptı. Takımı tek tek iyi biliyorum. Neler yapabileceklerini de tahmin ediyorum. Saygı duyulacak bir çıkış yaptılar. Mağlup olursak şampiyonluk şansı bitmeyecek avantaj kaybedeceğiz, kaybedersek şampiyon olmayacağız, avantaj sağlayacağız. Beraberlikle avantaj kazanacağız. Bizim için olmazsa olmaz maç değil, diğer maçlarımızdan birisi. 6 puanlık maç ama dünyanın sonu değil. Yenmemiz gereken puan veya puanlar almamız gereken bir maç. Daha önce de görev yaptığım bir camia. Çıkıp aslanlar gibi oynayacağı, kim hak ediyorsa o kazansın."

SIRADAKİ HABER
}