HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası - Samsun Haberleri

2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde CHP ve İYİ Parti'nin Samsun'unda içerisinde bulunduğu 14 büyükşehirde ittifak yapacağı iddia edildi.

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Mart 2019 yerel seçimleri öncesi siyasi partiler, ittifak arayışlarını hızlandırdı. CHP ve İYİ Parti arasında devam eden ittifak görüşmelerinde somut gelişmeler yaşanıyor. Önceki gün gerçekleşen Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesinde neler konuşulduğunu Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, köşesinde paylaştı. CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ile İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın 14 büyükşehirde iş birliği yapılması için çalışmalar yürüttüğünü ifade etti. Bu illerin içerisinde Samsun’da var.

SAMSUN VAR

İttifak içerisinde bulunan illeri sıralayan Sarıkaya, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Manisa, Bursa, Denizli, Eskişehir, Ordu,  Samsun, Muğla, Aydın. Bu illerden Aydın, İzmir, Eskişehir'de mevcut büyükşehir belediyeleri CHP'li başkanlar tarafından yönetiliyor. CHP, Balıkesir Büyükşehir adayı olarak milletvekili Ahmet Akın'ı aday olarak açıkladı. Bu durumda geriye 10 il kalıyor; bunlar üzerinde büyükşehir pazarlığının geçmesi bekleniyor.

 

SIRADAKİ HABER
}