HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı - Samsun Haberleri

Samsun'da tek katlı bir evde çıkan yangında 6 çocuk annesi 75 yaşındaki yürüteç yardımı ile yürüyebilen yaşlı kadın diri diri yandı.

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

Samsun'un Tekkeköy ilçesi Gökçe Mahallesi'nde 75 yaşındaki Hüseyin Cankaya'ya ait evde nedeni henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı  yangın çıktı.

Hüseyin Cankaya bodrumda odun aldığı sırada çıkan yangında, tavanın plastik olması nedeniyle alevler bir anda evin tamamını sardı. Yangını fark eden Cankaya, alevler arasında bulunan, yürüteç yardımı ile yürüyebilen 55 yıllık hayat arkadaşı 75 yaşındaki 6 çocuk annesi Saadet Cankaya'yı kurtarmak istese de bunda başarılı olamadı.

Olay yerine hemen Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 112 Acil Servis ve jandarma ekipleri çağırıldı. Kısa sürede yangın yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına alarak söndürdü.

Ekipler Saadet Cankaya'nın yanmış bedenine ulaştı. Alevlerin aldığı hayat arkadaşının arkasından ağıtlar yakan Hüseyin Cankaya, ayakta durmakta güçlük çekti. Cankaya, hayat arkadaşına, "Keşke sana bişey olmasaydı da çadırda yaşamaya razıydım. Ben sensiz ne yapacağım" şeklinde ağıtlar yaktı.

Jandarma yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}