HaberlerDeğişim bizimle başladı

Değişim bizimle başladı

Tekkeköy için kapsamlı çalışmalar yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Hasan Togar, 'İlçemizde değişim bizimle başladı' dedi

Değişim bizimle başladı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın girişimleri ve resmi temasları sonucunda Çay Mahallesi sınırları içerisinde yapımına başlanılan 276 konuttan oluşan TOKİ binalarında sona gelindi. Tekkeköy’ün her yöreden farklı gelir gruplarına mensup insanlar tarafından tercih edilen bir ilçe haline geldiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Hasan Togar, "Halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerekli temaslarımızın ve girişimlerimizin akabinde ilçemizde her türlü donanıma sahip yeni, modern ve örnek bir yerleşim alanın daha yükselmesini sağladık” şeklinde konuştu.

NÜFUS GÜN İÇERİSİNDE DEĞİŞİYOR

İlçe nüfusunun gün içerisinde ciddi bir şekilde değiştiğine dikkat çeken Başkan Togar, "Tekkeköy, Samsun ve çevre illerin mutfağı konumunda olan bölgenin en önemli yerleşim yerlerinin başında geliyor. Birçok insan burada istihdam ediliyor. Ayrıca ilçemiz sınırları içerisinde yer alan sanayi siteleri içerisinde ulusal ve uluslararası alanda önemli ticari faaliyetler yürüten işletmelerimiz bulunuyor. Gün içerisinde burada çalışanlar, işyeri sahipleri ve ticari faaliyetler için bulunanlarla nüfusumuz yaklaşık 150-200 bini buluyor. Özellikle ilçemizde çalışan ve günlük nüfus değişimine neden olan bu bireylerin aradığı şartları karşılayacak konutlar olması gerekliliğini gördük. Bu manada biz üzerimize düşeni yaparak bakanlarımız, milletvekillerimiz ve diğer resmi kamu kurum ve kuruluşlarımız ile temaslarımız sonrasında ilçemizde herkesin ihtiyaçlarına cevap verecek örnek bir yerleşim yeri yapmayı başardık” ifadelerini kullandı.

MODERN BİR MERKEZ

İlçeye yapılan TOKİ konutları hakkında bilgi veren Başkan Togar, “İlçemiz merkezinin doğu tarafında Çay Mahallemiz sınırlarında 276 konuttan oluşan yeni modern bir yerleşim noktası daha oluştu. Bu bölgede yapılan daireler vatandaşların talep ettiği uzun vadeli ödeme planı olan ve kira öder gibi kişilerin kendilerine ait ev sahibi olacağı, konforun yanında her türlü sosyal ve kültürel alanların planlanarak yapıldığı binalardır. TOKİ binalarının bahçesinde çocuk oyun alanları, parklar, halı saha, basketbol sahası, okul ve cami gibi birçok sosyal donatı alanı bulunuyor. 276 konut tam anlamıyla dolduğunda burada küçük bir mahalle ortaya çıkmış olacak ve ilçe ekonomimize de ciddi anlamda katkı sağlayacak” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}