HaberlerSamsun HaberleriSamsunlulara uyarı! Şikayet edin

Samsunlulara uyarı! Şikayet edin - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak, çekici ve kurtarıcılar tarafından fahiş ücret talep edildiğini düşünen vatandaşların şikayetlerini İl Emniyet Müdürlüğü veya Büyükşehir Belediyesine bildirmelerini söyledi.

Samsunlulara uyarı! Şikayet edin

2018-2019 Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri Toplantısı ve İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Osman Kaymak'ın başkanlığında gerçekleştirildi. AFAD binasında düzenlenen toplantı hakkında açıklama yapan Vali  Osman Kaymak, 'Valiliğimizce; ilimiz sınırları içerisinde, 01 Aralık-01 Mart tarihleri arasında ticari amaçlı yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlara kış lastiği kullanma zorunluluğu getirilmiş olup, ticari olmayan hususi araçlara da kış lastiği kullanmaları tavsiye edilmiştir. Şehirlerarası karayollarında ticari amaçlı yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçların 01 Aralık-01 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunludur' diye konuştu.

'ENMİNYET VE BELEDİYEYE BİLDİRİN'

Kış aylarında trafikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilde 14 adet çekici, 5 adet vinç ve kurtarıcının görevlendirildiğini belirten Vali Osman Kaymak, 'Ücret tarifeleri UKOME tarafından belirlenmiştir. Çekici ve kurtarıcılar tarafından fahiş ücret talep edildiğini düşünen vatandaşlarımızın şikayetlerini İl Emniyet Müdürlüğü veya Büyükşehir Belediyesine bildirmeleri önem arz etmektedir' şeklinde konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}