HaberlerMersin HaberleriHayata tutundukları hastanede buluştular

Hayata tutundukları hastanede buluştular - Mersin Haberleri

Dünya Prematüre Günü, Mersin'in Tarsus ilçesindeki Medical Park Hastanesi'nde renkli bir etkinlikle kutlandı. Etkinlikte, hastanede dünyaya gelen prematüre bebekler ve aileleri bir araya geldi.

Hayata tutundukları hastanede buluştular

Medıcal Park Tarsus Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi doktor ve hemşireleri, Dünya Prematüre Günü etkinliği düzenledi. Hastanenin 7'nci katında yapılan etkinlikte, prematüre olarak doğan bebekler bir araya geldi. Çoğu 800-1.500 gram ağırlığında dünyaya gelen, uzun süre çeşitli sağlık sorunlarıyla mücadele ederek hayata tutunan ve yoğun bakımda kalan bebekleri büyümüş olarak gören doktorlar ve hemşireler duygu dolu anlar yaşadı.
Hastanedeki etkinliğe, bebekler ve ailelerinin yan sıra Genel Müdür Dr. Öğretim Üyesi Zeynel Canoğulları, Genel Müdür Yardımcısı Yasemin Halefoğlu, Yenidoğan Yoğun Bakım Uzm. Dr. Banu Mutlu Özyurt, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Sait Uçan, Başhemşire Asuman Taş, yenidoğan yoğun bakım hemşireleri de katıldı.
Etkinlikte bebekler ve aileleri, doktorları ve hemşireleriyle birlikte Dünya Prematüre Günü için yaptırılan pastayı birlikte kesti. Buluşma programında Uzm. Dr. Banu Mutlu Özyurt, prematüre bebeklerle ilgili bir sunum yaptı.

SIRADAKİ HABER
}