HaberlerHem fakülte hem yurt

Hem fakülte hem yurt

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Tekkeköy'e fakülte ve öğrenci yurdu kazandıracağız' dedi

Hem fakülte hem yurt

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ı ziyaret etti. İlk olarak Samsun’un ikinci üniversitesi olarak kurulan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Samsun Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mahmut Aydın’ı rektörlük binasında ziyaret eden Başkan Togar, Aydın’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Başkan Togar’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Aydın ise üniversite hakkında Togar’a bilgi verdi. Ardından OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’i makamında ziyaret eden Başkan Togar, Tekkeköy’e bir fakülte kurulması noktasında Bilgiç ile fikir alış verişinde bulundu.

BÖLGENİN KALBİ

Tekkeköy’ün bölgenin en hızlı yapılaşan ve gelişen ilçesi olduğuna vurgu yapan Başkan Togar, “İlçemiz yapmış olduğumuz vizyon projelerimiz ve çalışmalarımız ile herkesin ilgiyle izlediği bir konuma geldi. Özellikle dev devlet yatırımlarının ardından Samsun Lojistik Merkezin ilçemizde vücut bulmasıyla Tekkeköy, Türkiye’nin lojistik merkezi haline geldi. Bu hızlı gelişim ve büyüme hamleleri karşısında bizler de gerekli çalışmalarımızı ve temaslarımızı sürdürdük. Bakanlarımız ve milletvekillerimizin desteklerinin yanında resmi kurum ve kuruluşlarımız ile görüşmelerimizin ardından üretmiş olduğumuz arsa üzerinde ilçemizin yüz yıllık hayalini gerçekleştirdik. Yıllardır kanayan yaramız olan ve ilçemizin bir asırlık özlemi olan devlet hastanesini de ilçemize kazandırdık. 250 Yataklı Tekkeköy Devlet Hastanemizin yakında temeli atılacak. Böylelikle en büyük hayallerimizden ilkini gerçekleştirmiş olduk” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ HAYALİMİZ

İkinci beş yılın en büyük hayali olan fakülte ve öğrenci yurdunu ilçede hayata geçirmek için gerekli temasların sürdüğüne dikkat çeken Togar, “Bugün önümüzdeki süreçte ilçemize bir fakülte ve öğrenci yurdu kazandırma noktasında OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ı ziyaret ettik. İlçemize bir fakülte açılması noktasındaki gereklilikleri paylaştık. Önümüzdeki beş yıllık süreçte en büyük hayalimiz olan fakülte ve öğrenci yurdunu hayata geçirme noktasında rektörlerimiz ile sürecin yüzde 51’lik kısmını aşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

SIRADAKİ HABER
}