HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da yan bakma yüzünden silahlı çatışma: 9 kişi tutuklandı

Samsun'da yan bakma yüzünden silahlı çatışma: 9 kişi tutuklandı - Samsun Haberleri

Samsun'da 'yan bakma' meselesinden çıktığı öne sürülen ve 6 kişinin yaralandığı, 11 kişinin gözaltına alındığı silahlı çatışmayla ilgili 9 kişi tutuklandı.

Samsun'da yan bakma yüzünden silahlı çatışma: 9 kişi tutuklandı

İddiaya göre,  Samsun'un İlkadım ilçesinde 19 Kasım'da fuar içinde bulunan bir eğlence mekanından çıkan Mustafa O, Mesut D. ve Okan M. ile diğer mekanın önündeki Oğulcan K. ve Hasan A. arasında "yan bakma" nedeniyle tartışma çıktı.

Tartışmanın ardından ayrılan Mustafa O, Mesut D. ve Okan M, bir süre sonra geri dönerek diğer kişilere silahla ateş etti.

Oğulcan K. ve Hasan A. ile yanındakilerin de karşılık vermesi üzerine yaşanan silahlı kavga sonucu bu kişilerle Mustafa O, Mesut D, Okan M. ve Enes U. silahla yaralandı.

Kentteki hastanelere kaldırılan yaralılardan Mesut D. ve Okan M'nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, yürüttükleri çalışma sonucu iş yeri sahibi Nedim Ö. ile kavgaya karışan Oğulcan K, Hasan A, Enes U, Resul O, İlker A, Selçuk O, Yusuf U, Mustafa O, Hakan K. ve Yiğit A. gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Nedim Ö, Oğulcan K, Hasan A, Enes U, Selçuk O, Yusuf U, Mustafa O, Hakan K. ve Yiğit A. tutuklandı.

Resul O. ile İlker A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ekipler, bu kişilerin adreslerinde 3 pompalı tüfek, 3 tabanca ile 2 bıçak ele geçirdi.

SIRADAKİ HABER
}